30.0%
40.0%
27.7%
19.0%

Red-Dicolo- M.K.O. 55-48.Ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο 26-24 με τους Red-Dicolo να πέρνουν το προβάδισμα στο τρίτο δεκάλεπτο και να το κρατάνε μέχρι το τέλος. Mvp του αγώνα ο Τσαπατάκης με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τους M.K.O. να προηγούνται με 0-5,ο Κοντίνος σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο. Ο Σκαμαγκάς με ντραιβ και ο Κρίκας με 2/2 βολές το 4-5 για τους Red-Dicolo. Ο Τσαπατάκης με σουτ το 4-7 και ο Μπρίκος με τρίποντο ισοφάρισε 7-7. Ο Τσολάκος Λευτέρης με σουτ, ο Βιδάλης από το ζωγραφιστό και ο Τσολάκος Κώστας από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 7-13. Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-13 με τρίποντο και λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μπρίκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσολάκος Λευτέρης με 1/2 βολές το 12-14 για τους Μ.Κ.Ο. Ο Μπρίκος με σουτ το 14-14 για τους Red-Dicolo. Με ντραιβ σκόραρε ο Τσολάκος Λευτέρης και με λει-απ ο Σωτηρόπουλος για το 14-18. Ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Σκαμαγκάς το 18-18. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κοντίνος το 18-20 και ο Τσαπατάκης με σουτ και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Κρίκας και ο Σκαμαγκάς για το 24-20. Ο Τουρής με σουτ από την γωνιά το 24-22 και μετά από Pick n roll ο Κρίκας σκόραρε το 26-22.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-24 με Buzzer σουτ ο Σωτηρόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μαρσέλος με τρίποντο το προβάδισμα για τους Μ.Κ.Ο. 26-27. Ο Τσαπατάκης με σουτ από την γωνιά το προβάδισμα για τους Red-Dicolo 28-27. Νέο τρίποντο ο Μαρσέλος το 28-30 και ο Κρίκας απάντησε με τρίποντο το 31-30. Ο Τσολάκος Λευτέρης με γκολ φάουλ πέτυχε το 31-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 9-0 και το σκορ έγινε 40-33, αρχικά ο Κρίκας και ο Μπουλούκος με τρίποντο, ο Κρίκας με 1/2 βολές και ο Τσαπατάκης με ντραιβ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσολάκος Λευτέρης με 1/2 βολές το 40-34 για τους Μ.Κ.Ο. Ο Σκαμαγκάς με 2/2 βολές το 42-34 για τους Red-Dicolo. Με 1/2 βολές ο Τσολάκος Κώστας το 42-35 και ο Μπουλούκος με καλάθι και ο Τσαπατάκης με 1 βολή τεχνικής ποινής έγινε το 45-35. Ο Τσολάκος Κώστας με 1/2 βολές το 45-36 και ο Μπρίκος με τρίποντο το 48 -36. Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 48-45, αρχικά ο Σωτηρόπουλος σκόραρε με λει-απ, με 2/2 βολές ο Γρηγορόπουλος, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσολάκος Κώστας και με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κρίκας (1:58)και με 1/2 βολές ο Σκαμαγκάς έγινε το 51-45(0:45). Ο Τσολάκος Λευτέρης με 1/2 βολές το 51-46(0:21) και ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές το 53-46(0:20). Ο Μαρσέλος με 2/3 βολές το 53-48(0:13) και ο Μπρίκος με 2/2 βολές το τελικό 55-48.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπρίκος με 15 πόντους, 1 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κρίκας με 15 πόντους ,5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσολάκος Λευτέρης με 10 πόντους 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1κόψιμο.