35.1%
52.9%
57.5%
31.3%

Οι Undertakers παρουσίασαν σχεδόν πλήρες ροστερ στο δεύτερο ματς της σειράς με τους Red Hot Chili Hoopers και δεν δυσκολευτηκαν να κάνουν το 1-1 με τελικό σκορ 65-85. MVP του αγώνα ήταν ο Ιωάννης Παπαγιάννης με 19 πόντους, 23 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν με άγχος και οι δύο ομάδες, όμως οι Undertakers το απεβαλαν αρκετά γρήγορα και πήραν προβάδισμα στο τέλος της περιόδου. Παπαγιάννης και Αντωνόπουλος ξεκίνησαν με 0-4, ο Φραγκογιάννης μείωσε σε 3-4 και ο Αντωνόπουλος έβαλε μια βολή για το 3-5. Τρίποντο του Μακρή για το 6-5 και 6-9 από τους Τατάκη και Αντωνόπουλο. Φραγκογιάννης και Μακρής έκαναν το 10-9, για να απαντήσουν με 0-9 οι Αντωνόπουλος, Καρνέσης, Παπαγιάννης και Καπαντάκης για να κλείσει η περίοδος με 10-18.

Στη δεύτερη περίοδο οι Undertakers ήταν επιβλητικοι, ξεφυγαν με 25+ και ουσιαστικά καθάρισαν το ματς. Ο Νομικός έγραψε το 10-20, οι Hoopers απάντησαν με γκολ φάουλ για το 13-20 και 13-22 από τον Παπαγιάννη. Μια βολή του Βαγγέλη για το 14-22 και 0-10 από Αντωνόπουλο και Καρνέση για το 14-32. Καλάθι του Μπογέα αυτήν τη φορά για το 16-32 και 0-9 από Αντωνόπουλο, Μαρκάκη και Τατακη για το 16-41. Τρίποντο και φάουλ ο Σακλαρίδης για το 20-41 και 6 συνεχόμενοι πόντοι του Καρνέση για το 20-47.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Undertakers συνέχισαν να κάνουν ότι θέλουν μέσα στο γήπεδο, έφτασαν τη διαφορά στους 40+ και στη συνέχεια έκαναν rotation βασικών παικτών. Ο Κρητικός σημείωσε το 20-50, ο Ορφανίδης μείωσε σε 22-50 και 0-10 από Καρνέση, Καπαντάκη και Παπαγιάννη για το 22-60. Τρίποντο του Σακλαρίδη για το 25-60 και 25-67 από Αντωνόπουλο, Καρνέση και Καπαντάκη. Ο Μπογεας απάντησε με 7 συνεχόμενους πόντους για το 32-67. Στη συνέχεια χωρίς να γίνει κάτι δραματικό το δεκάλεπτο έληξε με 43-74.

Στην τελευταία περίοδο οι Hoopers εκμεταλλευτηκαν την απουσία του Καρνέση και άλλων βασικών παικτών που βγήκαν αλλαγή και έριξαν τη διαφορά κυρίως λόγω γοητρου. Ο Παπαγιάννης έκανε το 43-76, οι Σακλαρίδης, Βαγγέλης και Κυριάκογλου απάντησαν με 8 πόντους για το 51-76 και 51-78 από τον Παπαγιάννη ξανά. Ο Μακρής έκανε το 53-78, ο Παπαγιάννης το 53-80 και 56-80 από τον Κυριάκογλου. Ξανά Παπαγιάννης για το 56-82 και 63-82 από Τρουλάκη, Μακρή και Κυριάκογλου. Στη συνέχεια ένα τρίποντο του Αντωνόπουλου και ένα καλάθι του Μπογέα σημείωσαν το τελικό 65-85 του αγώνα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Παπαγιάννη, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Καρνέσης, Αντωνόπουλος. Για τους Red Hot Chili Hoopers ξεχώρισαν οι Μακρής και Σακλαρίδης.