28.0%
61.5%
29.1%
13.3%

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν οι ReTirees που επικράτησαν εύκολα του Γ.Α.Σ.Τ. με 67-46. Οι νικητές μπήκαν πολύ καλά από την αρχή κι έφτασαν τη διαφορά μέχρι και τους 17 πόντους στο πρώτο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Γ.Α.Σ.Τ. προσπάθησαν να μειώσουν, παίζοντας καλύτερη άμυνα, αλλά οι ReTirees βρήκαν τις λύσεις απέναντι σε άμυνα ζώνης και διατήρησαν τη διαφορά μέχρι το τέλος, φτάνοντας σε μία άνετη νίκη. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μαρίνος Γιαμαίος με 28 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Έναρξη στο ματς με τους ReTirees να επιβάλουν το ρυθμό τους από νωρίς και να «χτίζουν» μια σημαντική διαφορά. Πιο συγκεκριμένα, ξεκίνησαν με σερί 10-0 με τους Αθηναίο, Μαθιουδάκη, Πλεξουσάκη και Γιαμαίο, ο Λεμπέσης άνοιξε το σκορ για τον Γ.Α.Σ.Τ. (10-2), ο Μαθιουδάκης το 12-2, τρίποντο του Μίλση για το 5-12, ο Πλεξουσάκης από κοντά για το 5-14, κι ο Αδαμαντίδης απάντησε για το 14-7. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 17-9 με το πρώτο τρίποντο του Γιαμαίου στο ματς και δύο εύστοχες βολές του Μουζουράκη.

Στη δεύτερη περίοδο οι ReTirees συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό αυξάνοντας τη διαφορά ξανά σε διψήφια επίπεδα. Σερί 9-0 με τους Στόλη, Αθηναίο, Σαρρή και Γιαμαίο για το +17 (26-9), ο Κιρκασιάδης έδωσε ανάσα στην ομάδα του με δίποντο για το 26-11, ο Αθηναίος με μία βολή έκανε το 27-11 κι ο Γ.Α.Σ.Τ. μείωσε στους 11 πόντους (27-16) με Αναστασίνη και Κιρκασιάδη. Ο Πλεξουσάκης «έγραψε» το 29-16, ο Αναστασίνης με μία βολή μείωσε σε 29-17, ο Γιαμαίος με τρίποντο για το 32-17, ο Αδαμαντίδης το 32-19 από κοντά κι ο Γιαμαίος, ξανά με τρίποντο, σημείωσε το 35-19, που ήταν και το σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Επιστροφή για τις δύο ομάδες από τα αποδυτήρια με τον Γ.Α.Σ.Τ. να μπαίνει αποφασισμένος να παίξει καλύτερη άμυνα ώστε να ανατρέψει την κατάσταση, αλλά δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά κάτω από τους 11 πόντους, καθώς κάπου εκεί έβαλαν και πάλι «stop» οι ReTirees. Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με δύο βολές του Σδράκα για το 35-21, ο Αθηναίος από κοντά σημείωσε το 37-21, ο Λεμπέσης έφερε τη διαφορά ξανά στο -14 (37-23), οι ReTirees ξέφυγαν στο +18 (41-23) με τους Γιαμαίο και Μαθιουδάκη και ο Γ.Α.Σ.Τ. ξεκίνησε την αντεπίθεσή του με σερί 0-7 για το 41-30 με τους Κιρκασιάδη, Σδράκα και Λεμπέση στο transition έπειτα από καλές άμυνες. Παρόλ’αυτά, οι ReTirees έδειξαν χαρακτήρα και με δικό τους σερί 10-0 απάντησαν στο σερί των αντιπάλων τους με τους Πλεξουσάκη, Αθηναίο και Γιαμαίο για το 51-30. Στα τελευταία λεπτά του δεκαλέπτου ο Γ.Α.Σ.Τ. προσπάθησε ξανά να μειώσει και με σερί 0-6 έφερε το ματς στους 15 πόντους (51-36) με τους Αδαμαντίδη και Μουζουράκη.

Τέταρτη, και τελευταία, περίοδος με τους ReTirees να εξακολουθούν να κυριαρχούν και να «καθαρίζουν» το παιχνίδι. Δίποντο του Μουζουράκη για το 51-38, πέντε σερί πόντοι του Γιαμαίου για το 56-38, ο Μίλσης για το 56-40, ο Αθηναίος απάντησε κάτω απ’το καλάθι για το 58-40 κι ο Μουζουράκης έστειλε τη διαφορά ξανά στο -16 (58-42). Έπειτα, Γιαμαίος και Σαρρής έκαναν το 65-42, ο Λεμπέσης μείωσε σε 65-44, ο Πλεξουσάκης στον αιφνιδιασμό για το 67-44 κι ο Αδαμαντίδης «έγραψε» το 67-46 με ανάποδο lay-up, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Πέρα από τον Γιαμαίο , σε καλή μέρα για τους νικητές βρέθηκαν και οι Αθηναίος, Στόλης, Πλεξουσάκης και Μαθιουδάκης . Από τον Γ.Α.Σ.Τ. ξεχώρισαν οι  Μουζουράκης και Λεμπέσης.