27.3%
13.6%
20.5%
23.5%

Οι The Saints κατάφεραν και κέρδισαν τους Ατάλαντους κοιτώντας 8άδα σιγά σιγά. Η νίκη ήταν καθαρή, με 16 πόντους, ωστόσο η διαφορά των 40 και πλέον πόντων του πρώτου γύρου δεν καλύφθηκε. Βασικό πρόβλημα των Ατάλαντων οι 19 χαμένες βολές!

Με τη συνεργασία Κουφού – Αρκολάκη Μ. ξεκίνησε το ματς, όμως ο Νιάρχος σκόραρε «σπάζοντας » την άμυνα των Ατάλαντων από το κέντρο. Ο Ντάλλας έκανε το 4-4 μετά από επιθετικό ριμπάουντ, όμως οι The Saints έκαναν ένα μικρό σερί 4-0 για το double score. Ντάλλας και Κουφός, με coast to coast, ισοφάρισαν, όμως ο εύστοχος αιφνιδιασμός του Καλογερόπουλου από πάσα του Μαλινδρέτου έστειλε τις ομάδες στους πάγκους με 8-11.

Το ματς πήγαινε πόντο- πόντο, μέχρι ένα ξέσπασμα 7 πόντων των The Saints.(12-20) Ο Τσατσαρούνος πρώτα έκλεψε και πάσαρε στον Μαλινδρέτο και ύστερα σκόραρε σε αιφνιδιασμό, ενώ λίγο αργότερα ο Ταπραντζής σκόραρε από τα 6,75. Με σουτ ο Βλάχος Ν. έκανε το 14-20, ενώ με τρίποντο ο Πλυταριάς έκανε στο τελευταίο λεπτό το 17-24. Το σκορ ήταν σε μεγάλο βαθμό αποτέλεσμα της άρτιας ζώνης των The Saints.

Το πρώτο καλάθι του δεκαλέπτου μπήκε στο 7.20+ με τρίποντο του Καλογερόπουλο, ενώ ο Μπιλάλης έκανε το 17-29. Ένα λεπτό περίπου αργότερα ο Ντάλλας έβαλε καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ, ενώ ο Αρκολάκης Μ. βρήκε στόχο από το τρίποντο για το 22-29. Και πάλι όμως ο Καλογερόπουλος βρήκε στόχο από τα 6,75, πριν ο Αρκολάκης σκοράρει σε αιφνιδιασμό για το 24-32. Το δεκάλεπτο έκλεισε με σερί 7 πόντων των The Saints. Τα καλάθια ήταν από βολές, εκτός από το ωραίο καλάθι του Μαλιδνρέτου που ήρθε από επιθετικό ριμπαόυντ . (24-39)

Ο Αρκολάκης Μ. έβγαλε ωραία πάσα στον Ντάλλα για το 26-39, εντούτοις οι αντίπαλοι έβαλαν 6 πόντους, ο ένας πιο εντυπωσιακός από τον άλλον.(Νιάρχος, Ταπραντζής,Μπιλάλης) Ο Βλάχος Ν. αν και τραυματίας σκόραρε τρίποντο για το 29-45. Ο Μαλινδρέτος έπαιξε πάσες με τον Νιάρχο για να σκοράρει τελικά ο ίδιος κάνοντας το 30-49, ωστόσο το τελικό 33-49 έγινε δια χειρός Βλάχου Ν. και πάλι με τρίποντο.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Καλογερόπουλος με δέκα, ωστόσο Μαλινδρέτος, Μπιλάλης, Νιάρχος είχαν από 8. Από την άλλη οι Ατάλαντοι είχαν τον Βλάχο Νίκο με 10 πόντους και τον Ντάλλα με 11 και 20 ριμπάουντ.