27.3%
35.7%
43.2%
10.0%

Οι Saints έκλεισαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στον Β Όμιλο της Rising απέναντι στους Anonymous, σε ένα ματς το οποίο ήταν ντέρμπι ως το ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι νικητές επικράτησαν με 17-1, πήραν διψήφια διαφορά και στη συνέχεια δεν αγχώθηκαν ξανά μέχρι το τελικό 59-43 του παιχνιδιού. Με αυτή τη νίκη οι Saints έκλεισαν τη regular season στη δεύτερη θέση με 16-4. Αντίπαλος τους στον πρώτο γύρο των playoffs θα είναι οι Pick ‘n’ Troll, οι οποίοι τερμάτισαν στην τέταρτη θέση του Γ ομίλου με 13-7. MVP του αγώνα ήταν ο Θανάσης Τσατσαρούνος με 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αδάμης άνοιξε το σκορ για τους Anonymous, ο Τσατσαρούνος ισοφάρισε σε 2-2, 2-4 ο Αδάμης, 5-4 με τρίποντο ο Καλογερόπουλος, 5-6 από τον Θειακούλη, 7-6 ο Τσατσαρούνος ξανά, 7-10 με ένα καλάθι του Σακελαρόπουλου και ένα του Δρόσου, 9-10 ο Τσατσαρούνος ξανά, 9-12 ο Αδάμης, 11-12 ο Καλογερόπουλος, 11-14 ο Παπαδήμας, 13-14 ο Κοντόπουλος και τρίποντο από τον Παπαδήμα για το τελικό 13-17 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παύλου μείωσε με τρίποντο σε 16-17, ο Δρόσος απάντησε με ένα ωραίο καλάθι για το 16-19, 18-19 ξανά από τον Παύλου, 18-21 ο Νάσης, 20-21 ο Καλογερόπουλος, 20-25 οι Αδάμης και Θειακούλης, 23-25 με τρίποντο του Καλογερόπουλου, 23-28 οι Θειακούλης με ένα καλάθι και Αδάμης με μια βολή, 26-28 ο Νιάρχος με τρίποντο, 26-31 με απάντηση με τον ίδιο τρόπο ο Σακελαρόπουλος και 28-31 από τον Τσατσαρούνο στο μπαζερ του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Τσατσαρούνος και Παύλου έβαλαν μπροστά τους Saints με 32-31, ο Δρόσος ισοφάρισε με μια βολή σε 32-32, για να απαντήσουν οι Saints με 13-0 σερί των Παύλου, Καλογερόπουλου και Μπιλάλη για το τελικό 45-32 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Αδάμης, Θειακούλης και Δρόσος μείωσαν σε 45-36, 49-36 με 4-0 οι Καλογερόπουλος και Παύλου, 49-37 από τον Σακελαρόπουλο, 52-37 ο Ταπραντζής, 52-39 ο Νάσης, 57-39 με 5-0 σερί οι Παύλου και Καλογερόπουλος, 57-41 ο Θειακούλης, 59-41 ο Καλογερόπουλος ξανά και καλάθι από τον Νάση για το τελικό 59-43 του παιχνιδιού.

Για τους Saints, πέρα από τον Τσατσαρούνο, πολύ καλός ήταν επίσης ο πρώτος σκόρερ του αγώνα Χριστός Καλογερόπουλος με 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ καθώς και ο Παύλου με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Για τους Anonymous, καλή εμφάνιση έκαναν οι Θειακούλης με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, Αδάμης με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 2 τάπες και Παπαδήμας με 5 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.