6.7%
50.0%
45.5%
23.8%

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασα οι πρωτοπόροι MyRema State Warriors κόντρα στους Saints, οι οποίοι έκαναν πολύ κακό πρώτο ημίχρονο επιθετικά, με αποτέλεσμα ο Παληβογιάννης και η παρέα του να ξεφύγουν και να πάρουν το ροζ φύλλο τελικά με 40-67. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Κυριάκου με 25 πόντους, 24 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 τάπες.

Απο νωρίς στην πρώτη περίοδο οι MyRema State Warriors έδειξαν τα δόντια τους στους Saints, πήραν μια καλή διαφορά πανω στην οποία έχτισαν στη συνέχεια. Ο Σταυρίδης έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Μαλινδρέτος ισοφάρισε σε 2-2, 2-10 με 0-8 σερί δια χειρός Κυριάκου, 4-10 ο Καλογερόπουλος, 4-15 οι Μπακάλης και Σπυρόπουλος και 7-15 με buzzer beater τρίποντο του Καλογερόπουλου για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι MyRema State Warriors συνέχισαν το ίδιο δυνατά σε άμυνα και επίθεση, η διαφορά άνοιξε πολύ και ουσιαστικά η παρέα των Ίσσαρη και Παληβογιάννη καθάρισαν το ματς. Ο Σταυρίδης έβαλε καλάθι για το 7-17, 9-17 από τον Κοτρώνη, 9-19 ο Κυριάκου, 10-19 ο Τσατσαρούνος με μια βολή, 10-27 με 0-8 σερί οι Ίσσαρης, Σταυρίδης, Σπυρόπουλος και Κυριάκου, 11-27 ο Σαρδιανός και 11-30 με τρίποντο ο Μπακάλης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι MyRema State Warriors συνέχισαν να παίζουν στα κόκκινα, πήγαν τη διαφορά μέχρι τους 30 καθαρίζοντας πλέον για τα καλά το παιχνίδι. Ο Νιαρχος μείωσε σε 12-30 με μια βολή, οι Σταυρίδης και Κυριάκου απάντησαν με 0-12 σερί για το 12-42, 22-42 από τους Καλογερόπουλο, Νιάρχο, Κοντόπουλο και Μαλινδρέτο και 22-44 με καλάθι του Μπακάλη για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο του αγώνα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιζαν αρκετά πιο χαλαρά, σκοραραν με άνεση και οι δύο, προσφέροντας έτσι ένα θεαματικό δεκάλεπτο. Ο Κυριάκου έγραψε το 22-46, 24-46 ο Σαρδιανός, 24-48 ο Κυριάκου, 27-48 οι Καλογερόπουλος και Μαλινδρέτος, 27-51 ο Κυριάκου, 29-51 ο Μαλινδρέτος ξανά, 29-53 ο Καστραντάς, 31-53 ο Μαλινδρέτος, 31-55 ο Σταυρίδης, 33-55 ο Βαρλάμης και 33-64 οι Σπυρόπουλος, Σταυρίδης και Μπακάλης με ένα 0-9 σερί. Ο Μαλινδρέτος έβαλε άλλο ένα καλάθι για το 35-64, 35-67 ο Μπακάλης και 40-67 από τους Κοντόπουλο και Τσατσαρούνο, σκορ με το οποίο τελείωσε το παιχνίδι.

Για τους MyRema State Warriors, πέρα από τον Κυριάκου, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μπακάλης, Σταυρίδης και Ίσσαρης. Για τους Saints ξεχώρισαν οι Μαλινδρέτος, Κοντόπουλος και Καλογερόπουλος.