25.0%
40.0%
27.9%
27.3%

Η Printfair έπαιξε για άλλη μια αγωνιστική καταπληκτική άμυνα, εγκλώβισε τους Saints και τους κέρδισε με 44-35 έχοντας πάρει από την αρχή ένα προβάδισμα το οποίο διαχειρίστηκαν άριστα σε όλο το ματς. MVP του αγώνα ήταν ο Θανάσης Boni Καταραχιάς με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Saints βρήκαν τα σκούρα στην άμυνα των παικτών της Printfair, οι οποίοι σκοραραν και τόσο όσο έπρεπε για να πάρουν μια διαφορά από νωρίς. Γιακουμής, Ευθυμιάδης και Παπαδέας ξεκίνησαν το ματς με 7-0, ο Τσατσαρούνος μείωσε σε 7-2, 10-2 ο Boni με τρίποντο και 10-3 με μια βολή ο Τσατσαρούνος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο η Printfair συνέχισε την καλή δουλειά, άνοιξε κι άλλο τη διαφορά και έδειξε πως ήρθε αποφασισμένη για νίκη. Ο Δαγκλής μείωσε σε 10-6 με τρίποντο, οι Αλέξανδρος Καταραχιάς και Παπαδέας ανέβασαν στο 14-6 και ο Θανάσης Καταραχιάς πρόσθεσε τρία τρίποντα κολλητά για να ανεβάσει στο 23-6. Ο Τσατσαρούνος μείωσε σε 23-9, 25-9 ο Γιακουμής και 25-11 ο Καλογερόπουλος για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήρθε η αντίδραση των Saints, με την διαφορά να πέφτει από τους 16 που είχε ανέβει στους 7 και να δίνει κάποιες ελπίδες στους παίκτες του Χρήστου Σαρδιανού. Κοντόπουλος και Τσατσαρούνος μείωσαν σε 25-15, 31-15 με 6-0 οι Θανάσης Καταραχιάς, Παπαδέας και Γιακουμής, 31-18 ο Τσατσαρούνος με άλλο ένα τρίποντο του στο παιχνίδι, 32-18 ο Παπαδέας και 0-7 οι Νιάρχος, Τσατσαρούνος και Καλογερόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 32-25.

Στην τελευταία περίοδο η Printfair έσφιξε τα λουριά, δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να μειώσει παραπάνω και έφτασε στη νίκη με σχετική άνεση. Ο Τσακίρης έγραψε το 34-25, 34-29 Ο Καλογερόπουλος με δύο συνεχόμενα καλάθια του, 37-29 ο Αλέξανδρος Καταραχιάς, 37-31 Ο Καλογερόπουλος ξανά, 39-31 ο Ευθυμιάδης και 39-35 οι καλογερόπουλος και Καστραντάς. Με το παιχνίδι να θέλει πάνω από τρία λεπτά εκείνη τη στιγμή, οι Saints δεν κατάφεραν να σκοράρουν ξανά, ο Καταραχιάς έβαλε άλλους 5 πόντους και έγραψε το τελικό 44-35 του αγώνα.

Για την Printfair, πέρα από τον Boni, καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Γιακουμής και Παπαδέας. Για τους Saints ξεχώρισαν οι Τσατσαρούνος και Καλογερόπουλος.