25.0%
63.6%
26.5%
0.0%

Οι Ατάλαντοι, αν και έκαναν πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφεραν τελικά να ολοκληρώσουν την ανατροπή με αποτέλεσμα οι Underdogz να φεύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα με 33-37. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αναστάσιος Πίτσος με 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ιωάννου άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Γιάννης Μαυρογιαννάκης ισοφάρισε σε 2-2, 2-6 με 0-4 οι Ιωάννου και Πούλιος, 4-6 ξανά με καλάθι του Γιάννη Μαυρογιαννάκη, 4-13 με 0-7 σερί απάντηση οι Στεβόλαιμος, Ιωάννου και Λιόλιος και γκολ φάουλ από τον Σπύρου για το τελικό 7-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σπύρου συνέχισε με καλάθι για το 9-13, 9-15 με ένα floater του Λιόλιου, 11-15 από τον Σπύρου ξανά, 11-18 με ένα καλάθι του Κάζα και μια βολή του Πούλιου, 13-18 με καλάθι του Σπύρου ξανά και 0-8 σερί οι Λιόλιος, Τσούκας και Ιωάννου για το τελικό 13-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πούλιος έγραψε το 13-28, 17-28 με 4-0 δια χειρός Σπύρου για τους Ατάλαντους, 17-30 ο Λιόλιος με δύο βολές, 23-30 με 6-0 σερί οι Γιώργος Μαυρογιαννάκης, Σπύρου και Βλάχος και καλάθι από τον Πούλιο για να κόψει το momentum των Ατάλαντων και να σημειώσει το τελικό 23-32 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Τσακμάκης και Σπύρου έτρεξαν ένα 5-0 για το 28-32, 28-34 με ένα ωραίο καλάθι του Κάζα, 32-34 οι Γιώργος Μαυρογιαννάκης και Σπύρου, 32-35 με μια βολή του Ιωάννου, 33-35 ο Τσακμάκης με τον ίδιο τρόπο και ακόμη δύο βολές του Ιωάννου για το τελικό 33-37 του παιχνιδιού.

Για τους Underdogz, πέρα από τον Πίτσο, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Λιόλιος με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και Ιωάννου με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Ατάλαντους τρομερός ήταν ο Σπύρου με 20 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 4 τάπες.