11.1%
38.9%
41.9%
0.0%

Underdogz – Κατσαπλιαϊκός 57-50.Ένα ισορροπημένο παιχνίδι με αργό ρυθμό και από τις δύο ομάδες.Αλλά με τους Underdogz να έχουν πάντα το πάνω χέρι από το ημίχρονο και να έχουν μια μικρή διαφορά που την κράτησαν μέχρι και το τέλος και πήραν το νίκη.Ο Κατσαπλιαϊκός παρά τα τραγικά ποσοστά σε βολές(14/36) και τρίποντα(0/16) πάλεψε μέχρι το τέλος το ματς αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή. Mvp του αγώνα ο Καραχάλιος με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-6 για τον Κατσαπλιαϊκό,αρχικά ο Μιχαηλίδης με σουτ, με 1/2 βολές και με σουτ από την γωνιά ο Γαβριηλίδης και με 1/2 βολές ο Παυλίδης. Με σερί 10-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 10-6 οι Underdogz ,αρχικά ο Στεβόλαιμος με coast to coast, ο Καραχάλιος με 4 πόντους του και ο Στεβόλαιμος με 4 πόντους του. Το δεκάλεπτο τελείωσε 10- 7 με 1/2 βολές ο Ραγκούσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Παυλίδης σκόραρε με ντραιβ το 10-9 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Αντωνάκης με 1/2 βολές και ο Καραχάλιος με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο το σκορ έγινε 16-9 για τους Underdogz. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο ο Μιχαηλίδης το 16-11 και με σερί 8-0 το σκορ έγινε 24-11 με 8 πόντους του Καραχάλιου. Ο Βασιλικός με 1/2 βολές και ο Παυλίδης με ντραιβ πέτυχαν το 24-14. Ο Αντωνάκης με 4 πόντους του έγραψε το 28-14 και ο Κώτης με σουτ και ο Παυλίδης με ντραιβ το 28-18. Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-18 μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αλικάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κατσαπλιαϊκός με σερί 0-7 μείωσε σε 30-25,αρχικά ο Παυλίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό, με σουτ ο Παπαδόπουλος, με 1/2 βολές ο Γαβριηλίδης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παυλίδης. Ο Στεβόλαιμος με σουτ από την γωνιά το 25-32 για τους Underdogz. Ο Μιχαηλίδης με ντραιβ το 27-32 και ο Αλικάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Στάθης με σουτ από το High post πέτυχαν το 36-27. Ο Ραγκούσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Παπαδόπουλος με 2/2 βολές το 36-31. Ο Αρμάγος με σουτ το 38-31 και ο Γαβριηλίδης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 38-33. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 40 -33 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Αλικάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βασιλικός με λει-απ και ο Γαβριηλίδης με 1/2 βολές το 40-36 για τον Κατσαπλιαϊκό . Ο Νικολάου με Hook το 42-36 για τους Underdogz. Ο Παυλίδης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Ραγκούσης με 1/2 βολές το 42-39. Ο Αντωνάκης με 2/2 βολές το 44-39 και ο Παυλίδης το 44-41. Ο Αντωνάκης με ντραιβ το 46-41 και ο Παυλίδης με 1/2 βολές και με καλάθι από ντραιβ πέτυχε το 46-44. Ο Αντωνάκης με γκολ φάουλ το 49-44. Ο Μιχαηλίδης με 1/2 βολές το 49-45 και ο Αντωνάκης με 2/2 βολές το 51-45. Ο Μιχαηλίδης με καλάθι από το low post και ο Παυλίδης με 1/2 βολές το 51-48. Ο Καραχάλιος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε (1:50)και με 1/2 βολές το 54-48. Ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές (0:31)επιθετικό ριμπάουντ ο Μιχαηλίδης και με 1/2 βολές (0:28)πέτυχαν το 54-50. Το τελικό 57-50 πέτυχε ο Ιωάννου με σουτ από την γωνιά (0:20)και ο Καραχάλιος με 1/2 βολές. (0:14).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αντωνάκης με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και κλέψιμο και ο Αλικάκης με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μιχαηλίδης με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Βασιλικός με 3 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 7 κλεψίματα.