25.0%
34.5%
28.2%
14.3%

Οι Los Rebel Lakers παίζοντας πολύ σπουδαίο μπάσκετ στο δεύτερο μισό του πρώτου αγώνα της σειράς εναντίον των Error 404 κατάφεραν να χτίσουν διαφορά ασφαλείας και να πάρουν το ροζ φύλλο για να κάνουν το 1-0 με τελικό σκορ 57-41. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Πρωτόπαπας με 2 πόντους 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γιαννούσης άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για τους Los Rebel Lakers, ο Φουρνάρης απάντησε με δίποντο και μείωσε σε 3-2 για τους Error 404, 4-2 με βολή του Τζανουδάκη, 4-4 ξανά ο Φουρνάρης και 6-0 σερί οι Κατσίγαρης, Χειράκης και Τρυγωνόπουλος για το τελικό 10-4 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Ζερμπίνος και Γαλάτης έβαλαν από μια βολή για το 10-6, ο Χειράκης απάντησε για το 12-6, 12-8 ο Γαλάτης, 15-8 με καλάθι και φάουλ του Τζανουδάκη, 15-10 ο Μωυσίδης, 17-10 από τον Χειράκη, 17-18 με 0-8 σερί οι Σαρηγιάννης και Φουρνάρης, 19-18 από τον Βλαχάκη, 19-20 ο Σταυρόπουλος, 26-20 με απάντηση των Κατσίγαρη και Γιαννούση και απάντηση με 4-0 σερί οι Μασούρας και Σταυρόπουλος για το τελικό 26-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κατσίγαρης έβαλε τρίποντο για το 29-24, ο Μωυσίδης μείωσε σε 29-26, 32-26 με μια βολή του Χειράκη και ένα καλάθι του Τζανουδάκη, 32-28 ο Μπούρας, 39-28 με ένα σημαντικό 7-0 σερί οι Κατσίγαρης, Τζανουδάκης και Λεβέντης, 39-30 ο Σταυρόπουλος και από ένα καλάθι οι Πρωτόπαπας και Γιαννούσης για το τελικό 43-30 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μασούρας μείωσε σε 43-31, ο Γιαννούσης απάντησε με δύο δικά του καλάθια για το 47-31, 47-34 με καλάθι και φάουλ του Μωυσίδη, 54-34 με 7-0 σερί οι Τρυγωνόπουλος και Χειράκης, 54-39 από τους Ζερμπίνο, Μασούρα και Μπούρα, 57-39 με ακόμη ένα τρίποντο του Κατσίγαρη και δύο βολές του Μασούρα για το τελικό 57-41 του παιχνιδιού.

Για τους Los Rebel Lakers, πέρα από τον Πρωτόπαπα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Κατσίγαρης με 16 πόντους, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Error 404 ξεχώρισε ο Σταυρόπουλος με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.