27.6%
58.3%
42.3%
24.2%

Σε ένα ματς έπος με αδιανόητη ανατροπή από το -20 οι Jack’s κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να καθαρίσουν τη σειρά απέναντι στους Reapers επικρατώντας τελικά με 60-53. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Μπουτσικάκης με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μανωλίτσης άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για τους Reapers, ο Δρακόπουλος μείωσε σε 2-3 για τους Jack’s, 2-16 με 0-13 σερί οι Κοντομίχαλος, Πουμπουρίδης, Χατζημωράκης και Κεραμάρης και απάντηση του Βάνα με δύο βολές για το τελικό 4-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καντιώτης με τρίποντο έγραψε το 4-19, ο Δρακόπουλος με βολή μείωσε σε 5-19, 5-21 από τον Κοντομίχαλο, 7-21 με καλάθι του Ουζουνίδη, 7-23 από τον Κούβαρη, 8-23 ο Ουζουνίδης με βολή, 8-26 με καλάθι και φάουλ του Κοντομίχαλου, 11-26 με τρίποντο του Μπουτσικάκη, 11-29 με καλάθι και φάουλ από τον Πουμπουρίδη αυτήν τη φορά, 13-29 με καλάθι του Δρακόπουλου, 13-31 ο Καντιώτης με βολές, 16-31 από τους Βάνα και Μπουτσικάκη, 16-36 με 0-5 σερί οι Χούσος και Κοντομίχαλος, 17-36 με βολή του Κοντοπάνου και μια βολή του Χούσου για το τελικό 17-37 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κελεμτζής έβαλε 7 συνεχόμενους πόντους και μείωσε σε 24-37, ο Κοντομίχαλος απάντησε με δίποντο για το 24-39, 27-39 ο Βάνας με τρίποντο, 24-42 με απάντηση του Χατζημωράκη, 32-42 με 5-0 σερί οι Μπουτσικάκης και Κοντοπάνος, 32-44 ο Κοντομίχαλος, 35-44 ξανά με τρίποντο του Μπουτσικάκη, 35-47 από τον Κεραμάρη και δίποντο του Δρακόπουλου για το τελικό 37-47 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Χατζημωράκης με τρίποντο έγραψε το 37-50, οι Δρακόπουλος, Βάνας, Κελεμτζής και Μπουτσικάκης έτρεξαν ένα 9-0 σερί και μείωσαν σε 46-50, 46-53 με καλάθι και φάουλ του Κοντομίχαλου, για να ακολουθήσει φινάλε με 14-0 σερί από τους Κελεμτζή, Μπουτσικάκη, Βάνα και Ουζουνίδη για να έρθει το τελικό 60-53 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Μπουτσικάκη, φοβερό ματς έκανε και ο Κελεμτζής με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Reapers ξεχώρισε ο Χατζημωράκης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 τάπες.