20.0%
50.0%
18.0%
26.7%

Γ.Α.Σ.Τ- Μ.Κ.Ο 53-36. Παίζοντας τρομερή άμυνα και βγάζοντας τρομερή ενέργεια σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού οι Γ.Α.Σ.Τ. ξεκίνησαν με το δεξί την σεζόν και πήραν την νίκη.Mvp του αγώνα ο Καμαριωτάκης Βασίλης με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους Γ.Α.Σ.Τ 8-0 με 2 τρίποντα του Μίλση και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καμαριωτάκης. Ο Τουρής πέτυχε το πρώτο καλάθι τις σεζόν για τους Μ.Κ.Ο. με σουτ για το 8-2. Ο Ντάσκας με 2/2 βολές το 10-2 και ο Κοντινός με σουτ το 10-4. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καμαριωτάκης και με τρίποντο ο Χαλδαίος έγινε το 15-4. Ο Τουρής με σουτ από την γωνιά το 15-6 και ο Σακαρίδης με τρίποντο το 18-6. Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-11 με τρίποντο ο Μητριτζίκος και με ντραιβ ο Βιδάλης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και Φιλιππίδης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 20-11 για τους Γ.Α.Σ.Τ. Ο Βιδάλης με σουτ από την γωνιά το 20-13 για τους Μ.Κ.Ο. Ο Αναστασίνης με ντραιβ το 22-13 και ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές το 22-14. Ο Χαλδαίος με 2/2 βολές το 24-14 και ο Μαρσέλος με 2/3 βολές, ο Δεληγιάννης με σουτ και ο Βιδάλης με τρίποντο μείωσαν σε 24-21. Ο Λεμπέσης με 1/2 βολές το 25-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε 25-24 με 3/3 βολές ο Δεληγιάννης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βουλάς σκόραρε το 27-24 για τους Γ.Α.Σ.Τ. Με τρίποντο ο Μητριτζίκος ισοφάρισε 27-27 για τους Μ.Κ.Ο. Με 2/2 βολές ο Σακαρίδης και ο Καμαριωτάκης πέτυχαν το 31-27 και ο Μαρσέλος με τρίποντο το 31-30. Ο Ντάσκας με 1/2 βολές το 32-30 και ο Βιδάλης ισοφάρισε 32-32 με σουτ από την γωνιά. Ο Μίλσης με τρίποντο και 1/2 βολές πέτυχε το 36-32 και ο Βαχαβιώλος με σουτ από την γωνιά το 36-34. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-34 με σουτ ο Αναστασίνης και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Βουλάς .
Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 13-0 το σκορ έγινε 53-34 για τους Γ.Α.Σ.Τ. και με άμυνα γρανίτη(χωρίς σκορ για 9 λεπτά η Μ.Κ.Ο.)εξασφάλισαν το πρώτο ροζ φύλλο. Ο Χαλδαίος με σουτ από την γωνιά, ο Καμαριωτάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Χαλδαίος με 2/2 βολές, με 5 πόντους του ο Καμαριωτάκης και με ντραιβ ο Αναστασίνης. Για τους Μ.Κ.Ο ο Βιδάλης πέτυχε το τελικό 53-36.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μίλσης με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Ντάσκας με 2 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γρηγορόπουλος με 1 πόντο ,10 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Βιδάλης με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Τουρής με 4 πόντους ,10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.