12.1%
50.0%
35.4%
33.3%

Με το δεξί ξεκίνησαν το καλοκαιρινό τουρνουά οι Nothing But Net κερδίζοντας στην πρεμιέρα τους τον ΓΑΣΤ με 59-52 έχοντας ένα μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο . MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Καραμανής με 24 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν αναγνωριστικό ξεκίνημα, έπαιζαν σε αργό τεμπο, όμως το σκορ πήγε ψηλά, αφού παρά την δίμηνη διακοπή οι παίχτες των δύο ομάδων ήταν αρκετά εύστοχοι. Ο Καμαριωτάκης ξεκίνησε με δύο εύστοχες βολές το ματς, ο Αβραμόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 3-2, 3-4 ο Μουζουράκης, 5-4 ο Δημητρίου, 5-7 ο Μουζουράκης ξανά, 7-7 ο Ζαχαρόπουλος, 7-12 με ένα τρίποντο του Χαλδαίου και ένα δίποντο του Αφαλίδη, Αβραμόπουλος και Καραμανής μείωσαν άμεσα σε 11-12, 11-17 οι Βουλάς και Καμαριωτάκης και 15-17 οι Καραμανής και Δημητρίου για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στη δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες έπεσαν αρκετά σε ποσοστά ευστοχίας, κάτι που ήταν αναμενόμενο να γίνει λόγω κούρασης. Ο Ζαχαρόπουλος ισοφάρισε σε 17-17, 17-21 οι Βουλάς και Αφαλίδης, 23-21 οι Ράπτης, Καραμανής και Ζαχαρόπουλος, 23-23 ο Αφαλίδης ξανά και 25-23 με δύο βολές του Καραμανή για να μπουν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, αφού οι παίχτες των δύο ομάδων πήραν ανάσες, οι ομάδες εμφανίστηκαν σε κατάσταση παρόμοια με αυτήν της πρώτης περιόδου, με τους Net όμως να είναι εκείνοι που εκμεταλλευτηκαν το momentum και πήραν διαφορά. Ο Ζαχαρόπουλος ξεκίνησε με 4 πόντους την περίοδο για το 29-23, 29-25 ο Καμαριωτάκης, 31-25 ο Καραμανής, 31-28 ο Γρυπαίος, 36-28 οι Αβραμόπουλος και Καραμανής, 36-30 ο Χαλδαίος, 37-30 ο Ράπτης, 37-32 ο Αφαλίδης, 41-32 οι Ζαχαρόπουλος και Αβραμόπουλος 41-34 ξανά ο Αφαλίδης, 44-34 ο Καραμανής και 44-36 με δράστη πάλι τον Αφαλίδη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο ΓΑΣΤ προσπάθησε για την ανατροπή με όσες αντοχές και δυνάμεις είχε, όμως οι Net έμειναν ψυχραιμοι και δεν επέτρεψαν κάτι τέτοιο να συμβεί. Ο Καραμανής έγραψε το 46-36, 46-38 ο Μουζουράκης, 48-38 ξανά από τον Νίκο, 48-41 ο Καμαριωτάκης, 52-41 οι Ζαχαρόπουλος και Δημητρίου, 52-44 οι Γρυπαίος και Διαμαντόπουλος, 55-44 με τρίποντο ο Καραμανής και προσωπική αντεπίθεση με δύο συνεχόμενα γκολ φάουλ του Καμαριωτάκη για να μειώσει ο ΓΑΣΤ σε 55-50. Ο Αβραμόπουλος έβαλε μια βολή για το 56-50, 56-52 οι Καμαριωτάκης και Διαμαντόπουλος και 59-52 με μια βολή του Δημητρίου και ένα καλάθι από τον Αβραμόπουλο ξανα για να γραφτεί το τελικό αποτέλεσμα.

Για τους Nothing But Net, πέρα από τον Καραμανή, ξεχώρισαν επίσης οι Αβραμόπουλος και Δημητρίου. Για τον ΓΑΣΤ σε καλό βράδυ βρέθηκαν οι Μουζουράκης, Καμαριωτάκης και Αφαλίδης.