16.7%
66.7%
46.4%
26.9%

Από την αρχή του παιχνιδιού οι ReTirees μπήκαν πολύ δυνατά, έχτισαν γρήγορα μια μεγάλη διαφορά και την διατήρησαν σε όλο το παιχνίδι για να φτάσουν άνετα στη νίκη επί του Γ.Α.Σ.Τ. με 42-77. MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Κωστούλας με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σακαρίδης άνοιξε το σκορ στο ματς για τον Γ.Α.Σ.Τ., για να απαντήσουν με 0-20 σερί οι Σκοπελίτης, Γιαμαίος, Αθηναίος, Κωστούλας και Τσιρίδης και να βάλουν μπροστά τους ReTirees με 2-20. Το τελικό 5-20 της περιόδου το έγραψε λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Οικονόμου με τρίποντο από την γωνία.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Σκοπελίτης, Αθηναίος και Τσαντζαλής έτρεξαν ένα 0-7 για το 5-27, ο Μίλσης μείωσε σε 7-27, 7-31 με τους Σκοπελίτη και Αθηναίο να βάζουν από ένα καλάθι και απάντηση του ΓΑΣΤ για το 9-31 με σκόρερ τον Αδαμαντίδη. Στη συνέχεια οι ReTirees με τους Γιαμαίο, Κωστούλα και Αθηναίο έτρεξαν ένα νέο σερί που έφτασε το 0-12, για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με 9-43.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Οικονόμου με ένα τρίποντο έγραψε το 12-43, 12-45 ο Αθηναίος, 14-45 ο Οικονόμου ξανά, 14-50 με ένα καλάθι του Τσιρίδη και ένα τρίποντο του Γιαμαίου, 18-50 από τους Μίλση και Βουλά, 18-52 ο Αθηναίος, 26-52 με 8-0 από τους Βουλά, Αδαμαντίδη, Σακαρίδη και Βουλά, απάντηση με 0-9 οι ReTirees με πόντους από τους Αθηναίο, Σκοπελίτη, Τσαντζαλή και Κωστούλα για το 26-61 και 28-61 από τον Φιλιππίδη για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο Αδαμαντίδης, Οικονόμου και Βουλάς έγραψαν 5 πόντους για να μειώσει ο ΓΑΣΤ σε 33-61, οι Κωστούλας και Τσιρίδης απάντησαν με 0-8 για το 33-69, 35-69 ο Γιαμαίος, 35-71 ο Αθηναίος, 37-71 από τον Οικονόμου, 37-75 με τους Κωστούλα και Αθηναίο να βάζουν από ένα καλάθι και 42-75 με απάντηση με 5-0 οι Κοσσένας και Μίλσης. Το τελικό 42-77 του παιχνιδιού γράφτηκε από τον Τσιρίδη.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Κωστούλα, σε μεγάλη βραδιά βρέθηκε και ο Αθηναίος με 17 πόντους, 16 ριμπάουντ καθώς επίσης και ο Γιαμαίος με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ 5 ασίστ και 1 κλέψιμο. Αξιοσημείωτη ήταν επίσης η επανεμφάνιση του Αντωνόπουλου στο δυναμικό της ομάδας του Νίκου Κουσούλη. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. σε καλή μέρα βρέθηκε ο Οικονόμου με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.