14.3%
78.6%
45.1%
38.5%

Η αναμέτρηση τον B.C. Abla κόντρα στους Τουβλέηκερς έβγαλε νικητές τους B.C. Abla με σκορ 72-53. Η μεγάλη διαφορά δεν αντιπροσωπεύει την ένταση που είχε το ματς.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με έναν καταιγισμό σκοραρίσματος από τους B.C. Abla. Προηγήθηκαν με 15-2 περίπου στα μισά της πρώτης περιόδου με τον Μακρή να πετυχαίνει 8 πόντους σε αυτό το διάστημα. Με βολές του Μαρίνου και δίποντο του Κοσκέρα απάντησαν για το 15-6. 8 ακόμη πόντους πέτυχαν οι B.C. Abla με τον Μουρμούρη να πετυχαίνει τους τέσσερις από αυτούς. Ένα τρίποντο  του Αγγουριδάκη ολοκλήρωσε το σκορ της περιόδου στο 23-8.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε και οι δύο ομάδες σκόραραν διαδοχικά τρίποντα μέχρι το 27-12 εκεί οι Τουβλέηκερς πέτυχαν σερί 0-4 με τον Μαρίνο και τον Καρμίρη. Πάλι με διαδοχικούς πόντους συνέχισαν οι δύο ομάδες μέχρι το 33-21. Με μία βολή του Καρμίρη και δίποντο του Λεμπούση, οι Τουβλέηκερς έκαναν το 33-24, την περίοδο όμως έκλεισε ο Ορνεράκης με τρίποντο για το 36-24.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τους Τουβλέηκερς να πετυχαίνουν δύο δίποντα με τον Γιαννουλάκη και τον Λεμπούση για το 36-28. Τη διαφορά στο συν 10 ανέβασε ο Μουρμούρης. Καλάθι και φάουλ για το 38-31 πέτυχε ο Λεμπούσης. Σερί 4-0 πέτυχαν οι B.C. Abla με τον Λεμπούση να απαντάει με μία βολή και στην επόμενη φάση με τρίποντο ο Αγγουριδάκης. Οι δύο ομάδες σκόραραν διαδοχικλα με τους Τουβλέηκερς να κάνουν τηβ αντεπίθεση τους με καλάθι και φάουλ του Κοσκέρα και τρίποντο του Μαρίνου για το 47-42 ρίχνοντας τη διαφορά στη μικρότερη τιμή της. Μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου οι B.C. Abla πήραν μπρος και με τρίποντα του Μακρή με την κόρνα να έχει καθώς ακουστεί καθώς η μπάλα ήταν στον αέρα έκαναν το 52-43.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος ξεκίνησε με τους B.C. Abla να πετυχαίνουν σερί 8-0 το οποίο συνέχισαν από την προηγούμενη περίοδο. Μέχρι το 61-48 οι δύο ομάδες σκόραραν εναλλάξ. Μία βολή του Σέμπογλου και δύο δίποντα  του Μουρμούρη έκαναν το 66-48. Ο Αγγουριδάκης πέτυχε δίποντο αλλά ο Μακρής με τον ίδιο τρόπο και ο Σωτηρόπουλος με δύο βολές έκαναν 70-50. Το τρίποντο του Αγγουριδάκη δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι αφού ο Μακρής πέτυχε δίποντο στην επόμενη φάση για το τελικό σκορ 72-53.

MVP του αγώνα ήταν ο Μακρής με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Από κοντά και ο Μουρμούρης με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 κλεψίματα καθώς και ο Φλίγκος με 7 πόντους και 10 ασίστ. Για τους τους Τουβλέηκερς ο Αγγουριδάκης με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα καθώς και εγώ Λεμπούσης με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 τάπες ήταν εκείνοι που ηγήθηκαν χωρίς να καταφέρουν να φέρουν τη νίκη στην ομάδα τους.