13.3%
57.9%
20.7%
28.0%

Στο νήμα κατάφεραν να ανακάμψουν της αντίστασης των Halia Mavericks οι Ball Pistols. Οι Πιστολέροι ενώ βρήκαν τους εαυτούς τους να προηγούνται μέχρι και 19 πόντους, ανησύχησαν πολύ στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι μπλε μείωσαν μέχρι και τους 3. Η ολική αυτή επιστροφή, έμεινε εκεί καθώς όπως φάνηκε έλειψε το κάτι παραπάνω στους Mavericks για να μπορέσουν να κλέψουν την νίκη. Τελικό σκορ αναμέτρησης 50-44.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι πολύ αργά, με αρκετά αβίαστα λάθη και χαμένα σουτ. Ανοίγουν το σκορ οι Κιουμουρτζής και Σπύρου, ενώ απαντούν οι Αγγελωνίτης και Αγγελιδέλης. Οι 2 ομάδες πόντο-πόντο μέχρι το 8-8, εκεί όπου τρία καλάθια από τους Σπύρου και Ξυγκάκη θα κλείσουν το δεκάλεπτο, με την ομάδα τους μπροστά στο σκορ με 13-8.

Τζουανάκος, Αγγελιδέλης και Κλιμαντήρης και το σκορ στο 16-13. Ο Σπύρου που βρέθηκε σε εξαιρετικό βράδυ με 4 δικούς του, για την απάντηση των Κλιμαντήρη και Αγγελωνίτη. Ελαφρώς καλύτεροι οι Pistols στο δεκάλεπτο, τηρούσαν διαφορά ασφαλείας για να κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 24-17.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μονόλογος για τους Pistols και αντίθετα πονοκέφαλος για τους Mavericks, οι οποίοι έπαιρναν κακές αποφάσεις στην επίθεση και στην άμυνα τους πλήγωσαν τα πολλά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ. Δεύτερες και τρίτες επιθέσεις, έδιναν την ευκαιρία στους Pistols να σκοράρουν και να ξεφύγουν με διαφορά μέχρι και 19 πόντων. Το δεκάλεπτο θα λήξει με το σκορ στο 40-26.

Ίσως η μεγάλη διαφορά ήταν κίνητρο για τους μπλε, αφού μετά τα 2 σερί καλάθια του Μακρή, ευστόχησαν σε 3 σερί τρίποντα των Αγγελιδέλη και Μαρκέτου ξεκίνησαν το 4ο δεκάλεπτο και έφεραν την διαφορά στους 9. Η διαφορά μειωνόταν σταθερά, μέχρι που έφτασε και τους 3 πόντους. Μία διαφορά η οποία ήταν η κοντινότερη που έφτασαν στο να περάσουν μπροστά στο σκορ και τελικά το παιχνίδι θα λήξει με το σκορ στο 50-44.

MVP της αναμέτρησης φυσικά ο πανταχού παρών Σπύρου Κώστας, που μέτρησε 17 πόντους και 7 ριμπάουντ. Πολύ καλοί επίσης και οι Μακρής, Τζουανάκος και Ξυγκάκης.