29.6%
56.0%
32.4%
31.0%

Jack’s και Ξεφτιλάιζερς έπαιξαν ένα ματς με πολύ ωραία εξέλιξη, με τους πρώτους να μπαίνουν πολύ δυνατά στο πρώτο μισό του παιχνιδιού, όμως η απόδοση τους δεν ήταν ανάλογη στο δεύτερο μισό με αποτέλεσμα οι Ξεφτιλάιζερς να φεύγουν με τη νίκη με 57-63. MVP του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιώργος Κουκουλάς με 26 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κοντοπάνος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Jack’s, οι Δεδούσης και Τσίτσος απάντησαν με 0-5 σερί για το 2-5, 5-5 με ένα καλάθι του Κουρτέση και μια βολή του Γαλανάκη, 5-7 με καλάθι του Κουκουλά, 14-7 με 9-0 σερί οι Κουρτέσης, Ελευθεριάδης και Γαλανάκης και 14-11 με 4 συνεχόμενους πόντους του Κουκουλά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπουτσικάκης με τρίποντο έγραψε το 17-11, 17-14 με απάντηση του Ατσαλάκη, 18-14 με μια βολή του Γαλανάκη, 18-17 με τρίποντο του Αχιλλέα Τυπάλδου, 28-17 με 10-0 σερί οι Γαλανάκης, Μπουτσικάκης, Μανωλέας και Ελευθεριάδης, 28-21 με ένα καλάθι του Τσίτσου και ένα του Τυπάλδου, 31-21 με τρίποντο του Μανωλέα και μια βολή του Δεδούση μαζί με ένα τρίποντο του Τυπάλδου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με σκορ 31-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κουκουλάς με μια βολή μείωσε σε 31-26, 34-26 με τρίποντο του Μανωλέα, 34-29 ο Δεδούσης, 37-29 με γκολ φάουλ του Κουρτέση, 37-30 με βολή του Ρούσσου, 39-30 ο Μανωλέας, 39-32 με δύο βολές του Κουκουλά, 41-32 ο Ελευθεριάδης, 41-37 με 5 συνεχόμενους πόντους του Κουκουλά, 42-37 με μια βολή του Ελευθεριάδη, 42-46 με 0-9 σερί οι Ρούσσος, Ατσαλάκης, Κουκουλάς και Τσίτσος και απάντηση του Γαλανάκη με 5 συνεχόμενους πόντους για το τελικό 47-46 της τρίτης περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο Κουκουλάς και Αχιλλέας Τυπάλδος έτρεξαν ένα 0-11 σερί και έβαλαν μπροστά τους Ξεφτιλάιζερς με 47-57, 50-57 με τρίποντο του Ελευθεριάδη, 50-60 με απάντηση του Δεδούση, 53-60 με νέο τρίποντο του Ελευθεριάδη, 53-61 με βολή του Τσίτσου, 57-61 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Κουρτέση και καλάθι από τον Δεδούση για το τελικό 57-63 του παιχνιδιού.

Για τους Ξεφτιλάιζερς, πέρα από τον Κουκουλά, πολύ καλό ματς έκανε και ο Αχιλλέας Τυπάλδος με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Για τους Jack’s ξεχώρισε ο Ελευθεριάδης με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες.