27.3%
58.3%
31.4%
0.0%

Με υπερηχητική εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση οι Jack’s κατάφεραν να πάρουν την πρώτη φετινή τους νίκη επικρατώντας των Athens Supergrungers με 71-39. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Ελευθεριάδης με 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Κελεμτζής, Σαμαράς και Μπουτσικάκης ξεκίνησαν το ματς με 7-0 για τους Jack’s, οι Τσίπρας, Θεοδώρου και Πανταζής απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 7-6, 14-6 με νέο 7-0 σερί οι Jack’s με τους Ελευθεριάδη και Κελεμτζή, 14-9 με ένα καλάθι του Θεοδώρου και μια βολή του Αϊβαλιώτη και νέο καλάθι του Κελεμτζή για το τελικό 16-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Θεοδώρου και Δριβάκος μείωσαν σε 16-12 για τους Athens Supergrungers, 28-12 με 12-0 σερί οι Μπουτσικάκης και Γαλανάκης και απάντηση των Πανταζή, Μπιρζαμάνη και Τσίπρα για το τελικό 28-17 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Δριβάκος, Θεοδώρου, Αϊβαλιώτης και Μπιρζαμάνης μείωσαν σε 28-27 ξεκινώντας την περίοδο με 0-10 σερί, οι Γαλανάκης και Μπουτσικάκης απάντησαν με 5-0 σερί και έγραψαν το 33-27, 33-29 με ένα δίποντο του Θεοδώρου, 39-29 με 6-0 σερί οι Σαμαράς, Ελευθεριάδης και Γαλανάκης, 39-31 από τον Θεοδώρου και νέο 7-0 σερί οι Κελεμτζής, Ελευθεριάδης και Γαλανάκης για το τελικό 46-31 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανταζής μείωσε σε 46-33, ο Σαμαράς απάντησε για το 48-33, 48-35 με δύο βολές του Δευτεραίου, 57-37 με 9-0 σερί οι Μπουτσικάκης, Ελευθεριάδης και Γαλανάκης, 57-37 από τον Δριβάκο, 60-37 με τρίποντο του Ελευθεριάδη, 60-38 ο Θεοδώρου με μια βολή, 71-38 με 11-0 σερί οι Μπουτσικάκης και Κελεμτζής και μια βολή του Δριβάκου για το τελικό 71-39 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Ελευθεριάδη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μπουτσικάκης με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Athens Supergrungers ξεχώρισε ο Δριβάκος με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.