22.2%
52.4%
42.1%
20.0%

Οι Kings συνέχισαν σταθερά την καλή πορεία που κάνουν στον δεύτερο γύρο και πλέον οι ελπίδες για safe zone, αλλά και για οχτάδα γίνονται όλο και πιο ζωντανές. Θύμα αυτής της αγωνιστικής για την παρέα του Δερματίνου ήταν ο Γ.Α.Σ.Τ., ο οποίος δεν άντεξε τον γρήγορο ρυθμό και έχασε με 74-58. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Χαριτόπουλος με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά κρύες και νωθρές στο παρκέ, με αποτέλεσμα να δυσκολεύονται αρκετά στο σκοράρισμα. Ο Ντάσκας έγραψε το 0-2, 2-2 ο Γιωτάκης, 2-5 ο Χαλδαίος, 10-5 με 8-0 σερί οι Χαριτόπουλος, Γκοτζής, Ψαθάς και Γιωτάκης, 10-10 οι Μουζουράκης και Χαλδαίος και 12-10 ο Χαριτόπουλος για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός στο ματς άρχισε να ανοίγει, κάτι που σύμφερε τους Kings, οι οποίοι είναι από τις πιο γρήγορες ομάδες στη λίγκα. Ο Χαριτόπουλος έγραψε το 14-10, 14-13 ο Μουζουράκης, 21-13 οι Καρυπίδης, Σπανός και Χαριτόπουλος, 21-15 ο Καμαριωτάκης, 25-15 οι Σπανός και Καρυπίδης, 25-18 ο Λεμπέσης με γκολ φάουλ, 28-18 οι Καρυπίδης και Χαριτόπουλος ξανά, 28-20 ο Αδαμαντίδης, 30-20 ο Σπανός, 30-25 οι Καμαριωτάκης, Αναστασίνης και Μουζουράκης και 33-25 ο Σπανός για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Kings συνέχισαν να τρέχουν το γήπεδο, κάτι το οποίο άφησε αρκετά πίσω στο σκορ τον ΓΑΣΤ, ο οποίος προτιμάει ένα πιο αργό τέμπο. Ο Χαριτόπουλος έγραψε το 35-25, 35-27 ο Αναστασίνης, 38-27 ο Γιωτάκης, 38-28 ο Αναστασίνης ξανά, 40-28 ο Δερματίνος, 40-31 πάλι ο Αναστασίνης, 48-31 οι Καρυπίδης, Χαριτόπουλος, Δερματίνος και Γκοτζής, 48-36 οι Λεμπέσης, Μουζουράκης και Χαλδαίος 51-36 οι Ψαθάς και Χαριτόπουλος, 51-38 ο Αδαμαντίδης και 54-38 με τρίποντο στο μπάζερ ο Χαριτόπουλος για να καθαρίσουν ουσιαστικά οι Kings την υπόθεση νίκη ένα δεκάλεπτο πιο νωρίς από τη λήξη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Kings μπήκαν με ένα 6-0, ανέβασαν πάνω από τους 20, με αποτέλεσμα στη συνέχεια να μην έχουν καθόλου μπλεξίματα για τη νίκη. Δερματίνος και Ψαθάς έγραψαν το 60-38, 60-46 οι Καμαριωτάκης, Χαλδαίος και Αδαμαντίδης, 62-46 ο Καρυπίδης, 61-49 οι Μουζουράκης και Χαλδαίος, 63-49 ο Ψαθάς, 63-51 οι Καμαριωτάκης και Ντάσκας, 68-51 οι Καρυπίδης και Γιωτάκης, 68-54 ο Χαλδαίος, 70-54 ο Χαριτόπουλος, 70-56 ο Αδαμαντίδης, 72-56 ο Δερματίνος, 72-58 ο Καμαριωτάκης και απάντηση από τον Μολιό για το τελικό 74-58 του αγώνα.

Για τους Kings, πέρα από τον Χαριτόπουλο, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Καρυπίδης, Δερματίνος και Γκοτζής. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ξεχώρισαν οι Χαλδαίος, Μουζουράκης και Αδαμαντίδης.