40.0%
60.9%
35.4%
15.0%

Σε ένα πάρα πολύ αμφίρροπο παιχνίδι, οι Aigaleo Kings κατάφεραν να πάρουν την 3η νίκη τους στη σεζόν με 51-57, απέναντι στους 6 πολύ μαχητικούς παίκτες των Miami Heal. Στο ξεκίνημα, οι Aigaleo Kings κατάφεραν να χτίσουν μία διαφορά 11 πόντων στο ημίχρονο (23-34), όμως με ένα εκπληκτικό 3ο δεκάλεπτο, οι Miami Heal ισοφάρισαν στα τέλη της 3ης περιόδου. Στα πρώτα 8 λεπτά του τελευταίου δεκαλέπτου, οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ, όμως ένα σερί 0-9 στα τελευταία 90 δευτερόλεπτα από τους Aigaleo Kings τους έδωσε το προβάδισμα τη 2η σερί και την 3η συνολικά νίκη τους στη φετινή Bronze!

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Καμούζη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Κορωνιό να απαντά άμεσα με τον ίδιο τρόπο για το 2-2. Με ένα σερί 6-0 του Καμούζη, οι Miami Heal θα ανοίξουν τη διαφορά του παιχνιδιού στους 6 πόντους (8-2), όμως οι Aigaleo Kings με ένα δικό τους σερί 0-5 θα μειώσουν στον πόντο για το 8-7. Στη συνέχεια, ο Λουκρέζης με 2/2 βολές θα κάνει το 10-7, ο Φλέσσας θα ισοφαρίσει με τρίποντο σε 10-10, ενώ ο Χούπας με τρίποντο-απάντηση στην επόμενη επίθεση θα δώσει ξανά κεφάλι στο σκορ στους Miami Heal για το 13-10. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα κλείσουν οι Aigaleo Kings με γκολ-φάουλ του Φλέσσα και 2 δίποντα του Κορωνιού για το 13-17 του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Aigaleo Kings με 4/4 βολές των Παναγιωτόπουλο, Νίκου αλλά και δίποντο του Σπαγγούρου από μέση απόσταση, θα ανοίξουν τη διαφορά για πρώτη φορά σε διψήφιο νούμερο (13-23), με τον Καμούζη να μειώνει στους 8 με δικό του δίποντο για το 15-23. Εκεί, ο Χρηστίδης θα ανεβάσει ξανά τη διαφορά στους 10 για το 15-25, ο Ρίζος με τρίποντο θα μειώσει σε 18-25, ενώ ο Χρηστίδης με 2/2 βολές θα κάνει το 18-27 στο ματς. Εκεί, οι Miami Heal θα καταφέρουν να μειώσουν ξανά με τρίποντο του Χούπα και δίποντο του Καμούζη για το 23-27, με το ημίχρονο να σφραγίζουν με τρίποντο από τη γωνία ο Αραβανής και με 2 δίποντα οι Κορωνιός και Ζαφειράτης για το 23-34.

Στην επανάληψη, οι Miami Heal βρήκαν ρυθμό στην επίθεσή τους από 2 τρίποντα του Λουκρέζη, ένα τρίποντο του Χούπα και 2 δίποντα του Καμούζη θα πάρουν το προβάδισμα στο ματς για το 36-34. Οι Aigaleo Kings, θα απαντήσουν με 2 δίποντα των Φλέσσα και Νίκου για να δώσουν το προβάδισμα στην ομάδα τους, όμως το 3ο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο ο Ρίζος για την ισοφάριση σε 38-38.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Φλέσσας με δίποντο θα κάνει το 38-48, ο Καμούζης με τον ίδιο τρόπο θα ισοφαρίσει σε 40-40, ενώ ο Παναγιωτόπουλος με βολή θα διαμορφώσει το 40-41 για τους Aigaleo Kings. Εκεί, ο Καμούζης με 2/2 βολές θα κάνει το 42-41 στο ματς, ο Κορωνιός το 42-42 με βολή και ο Γιαννούτσος με δίποντo θα διαμορφώσει το 44-42 για τους Heal. Οι Aigaleo Kings με 4 μαζεμένους πόντους θα περάσουν μπροστά για το 44-46, ο Ρίζος με ένα δικό τους σερί 7-2 θα δώσει έναν αέρα 3 πόντων στους Miami Heal, όμως οι Aigleo Kings θα τρέξουν ένα σερί 0-9 στο τελευταίο 1:30 και έτσι θα φτάσουν στη νίκη με το τελικό 51-57.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Θανάσης Νίκου ο οποίος σταμάτησε στους 10 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 17 ριμπάουντ, έκλεψε 1 φορά την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 3 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 21 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Φλέσσας και Σπαγγούρος, ενώ από τους Miami Heal ξεχώρισε η προσπάθεια των Καμούζης και Χούπα.