31.3%
66.7%
40.0%
30.0%

Ξεφτιλάιζερς και Χώματα πήγαιναν καλάθι καλάθι ως το ημίχρονο του παιχνιδιού, στο τρίτο δεκάλεπτο όμως οι πρώτοι έκαναν ένα καλό ξέσπασμα, έχτισαν διψήφια διαφορά και στη συνέχεια πήραν το ροζ φύλλο του αγώνα με 44-58. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Κουκουλάς με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ρούσσος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Ξεφτιλάιζερς, οι Miners απάντησαν με ένα τρίποντο του Σκλαβενίτη και ένα του Δήμα για το 6-2, 6-8 με 0-6 σερί οι Κουκουλάς και Δεδούσης, 7-8 με βολή του Δήμα, 7-13 με 5 συνεχόμενους πόντους του Ρούσσου, 9-13 από τον Παπαδόγιαννη, 9-16 με ένα μακρινό τρίποντο του Γιώργου Τυπάλδου και καλάθι από τον Σιούτη για το τελικό 11-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαδόγιαννης έβαλε καλάθι για το 13-16, 13-18 με άμεση απάντησή του Ατσαλάκη, 16-18 με τρίποντο του Σκλαβενίτη, 16-20 με καλάθι του Γιώργου Τυπάλδου, 18-20 με απάντηση του Σιούτη, 18-23 με τρεις βολές του Τσίτσου, 22-23 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Δήμα, 22-25 από τον Κουκουλά, 24-25 ο Ράπτης με απάντηση από μέση απόσταση, 24-27 ο Κουκουλάς ξανά, 27-27 με τρίποντο του Παπαδόγιαννη, 27-30 με μια βολή του Ατσαλάκη και δύο του Κουκουλά, 29-30 από τον Δήμα και 29-33 με τρίποντη απάντηση του Κουκουλά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Τσίτσος και Ρούσσος ξεκίνησαν με 0-5 για το 29-38, 31-38 με 2 ελεύθερες βολές του Γιαλαμά, 31-44 με τους Ατσαλάκη, Τσίτσο και Δεδούση να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας, 33-44 από τον Ανδρεαδάκη, 33-45 με μια βολή του Τσίτσου και καλάθι από τον Ανδρεαδάκη για το τελικό 35-45 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γιαλαμάς έβαλε ένα τρίποντο για το 38-45, ο Γιώργος Τυπάλδος απάντησε για το 38-48, 40-48 με καλάθι του Ανδρεαδάκη, 40-56 με 0-8 σερί οι Τσίτσος και Δεδούσης, 42-56 ο Σκλαβενίτης, 42-58 ο Τσίτσος και καλάθι από τον Παπαδόγιαννη για το τελικό 44-58 του παιχνιδιού.

Για τους Ξεφτιλάιζερς, πέρα από τον Κουκουλά, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ρούσσος με 10 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Miners πολύ καλό ματς έκανε ο Παπαδόγιαννης με 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.