25.0%
57.1%
26.1%
37.5%

Τα Χαμένα Ταλέντα, χάρη στο πρώτο πολύ καλό ημίχρονο που έκαναν, κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη με 55-48 κόντρα στους Miners, παρά την πίεση και μείωση της διαφοράς από τους ανθρακωρύχους στο β μέρος του αγώνα. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Γιώργος Ψημάδης με 27 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ 5 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο τα Χαμένα Ταλέντα ξεκίνησαν με 4-0 από τους Σταμπουλίδη και Ψημάδη, ο Σιούτης απάντησε με ένα προσωπικό 0-5 για το 4-5, απάντηση με 14-0 οι Πενταγιώτης, Κασβής και Ψημάδης για το 18-5 και 18-7 με καλάθι του Μόνου για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Χαμένα Ταλέντα συνέχισαν φορτσατα, μπαίνοντας με 9-0 σερί των Ψημάδη και Πενταγιώτη, 27-8 ο Ράπτης, 30-8 ο Ψημάδης, 30-10 ο μόνος, 33-10 ο Ψημάδης και 33-17 με ένα σημαντικό για την εξέλιξη του αγώνα 0-7 σερί δια χειρός Τζαβάρα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Miners άρχισαν να ανεβάζουν στροφές επικίνδυνα, με τους Γριμάνη, Ράπτη και Τουμπακάρη να μειώνουν σε 33-23, ο Πενταγιώτης έβαλε καλάθι για το 35-23, 35-30 με 0-7 οι μόνος και Χαραλάμπου, 37-30 ξανά με καλάθι του Πενταγιώτη, 37-33 ο Σιούτης, 39-33 ο Σταμπουλίδης και 39-35 από τον Τζαβάρα για να κλείσουμε δεκάλεπτο με τους Miners να έχουν φάει σχεδόν όλη τη διαφορά.

Στην τελευταία περίοδο τα Χαμένα Ταλέντα μπήκαν δυνατά με ένα 6-0 αππ τους Κασβή και Πενταγιώτη για το 45-35, 45-37 ο Τζαβάρας, 48-37 ο Ψημάδης και νέα αντεπίθεση των Miners με 0-7 σερί των Τζαβάρα, Τουμπακάρη και Μόνου για το 48-44. Ο Ψημάδης στη συνέχεια έβαλε δύο βολές για το 50-44, 50-46 ο Τζαβάρας, 55-46 οι Αντύπας και Ψημάδης και καλάθι από τον Τζαβάρα για το τελικό 55-48 του παιχνιδιού.

Για τα Χαμένα Ταλέντα, πέρα από τον Ψημάδη, εξαιρετικός ήταν και ο Πενταγιώτης. Για τους Miners ξεχώρισαν οι Τζαβάρας και Μόνος.