24.1%
76.2%
37.1%
11.8%

Σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι, με χαμηλό σκορ, οι Jack’s κατάφεραν με ένα μικρό σερί στην τελευταία περίοδο να πάρουν μια διαφορά η οποία λίγο πριν το τέλος έφτασε μέχρι και τους 10 πόντους με αποτέλεσμα να φεύγουν με νίκη για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική επικρατώντας των Miners με 48-41. MVP του ματς ήταν ο Ανδρέας Γαλανάκης με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αποστολόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, 4-3 με ένα καλάθι του Ελευθεριάδη και δύο βολές του Γαλανάκη, 4-6 με τρίποντο του Γιαλαμά, 6-6 ο Γαλανάκης, 6-8 με καλάθι του Αδνρεαδάκη και από ένα καλάθι οι Δρακόπουλος και Τσιώγκας για το τελικό 10-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Χαραλάμπου με ένα τρίποντο έβαλε μπροστά τους Miners με 10-11, 11-11 με μια βολή του Τσιώγκα, 11-17 με ένα τρίποντο του Ξανθόπουλου και ένα του Σκλαβενίτη, 15-17 με ένα καλάθι του Τσιώγκα και ένα του Κελεμτζή, 15-19 με απάντηση του Τζαβάρα και 5-0 των Γαλανάκη και Τσιώγκα για το τελικό 20-19 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ο Ελευθεριάδης με δύο βολές και ο Κελεμτζής με ένα καλάθι έγραψαν το 24-19, 24-20 με βολή του Χαραλάμπου, 27-20 με τρίποντο του Κελεμτζή, 27-22 από τον Δήμα, 30-22 με δύο βολές του Γαλανάκη και μια του Τσιώγκα, 30-24 με βολές του Ξανθόπουλου, 31-24 από τον Μπουχλή, 31-26 ξανά με πόντους του Ξανθόπουλου, 34-26 με τρίποντο του Δρακόπουλου και καλάθι από τον Τζαβάρα για το τελικό 34-28 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Σκλαβενίτης και Χαραλάμπου μείωσαν σε 34-33, οι Μπουχλής και Τσιώγκας απάντησαν για το 38-33, 38-36 οι Γιαλαμάς και Σκλαβενίτης, 44-36 με 6-0 σερί οι Γαλανάκης και Τσιώγκας, 44-38 από τον Σκλαβενίτη, 48-38 οι Ελευθεριάδης και Κοντοπάνος και τρίποντο από τον Σκλαβενίτη για το τελικό 48-41 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Γαλανάκη, πολύ καλός ήταν και ο Τσιώγκας με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Miners ξεχώρισε ο Σκλαβενίτης με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.