26.7%
34.8%
44.7%
13.6%

Καρδιοχτύπησαν, αλλά τα κατάφεραν οι Pimps απέναντι στους die hard Miners, σε ένα ματς όπου οι δύο ομάδες αντάλλαξαν πολλές φορές το προβάδισμα, με τους Pimps να φεύγουν εν τέλει νικητές χάρη σε κάποια καθοριστικά καλάθια του Κοιλάκου στα τελευταία λεπτά του αγώνα MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αλέξης Βασιλειάδης με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σιούτης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Miners με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Κοιλάκος απάντησε και ισοφάρισε σε 3-3 για τους Pimps, 7-3 με ένα καλάθι του Κυνηγόπουλου και ένα του Παπανικολάου, 7-5 από τον Τσιρίδη 9-5 ο Παπανικολάου, 9-7 από τον Μητρόπουλο, 11-7 ο Τζέιμς Σιούτης, 11-9 ο Κοιλάκος, 17-9 με πόντους των Τζέιμς Σιούτη και Δημήτρη Σιούτη και απάντηση του Κοιλάκου με ένα τρίποντο και μια βολή για το τελικό 17-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τζέιμς Σιούτης έβαλε τρίποντο για το 20-13, 20-17 με ένα καλάθι του Μητρόπουλου και ένα του Βασιλειάδη, 23-17 με τρίποντο του Δημήτρη Σιούτη για τους Miners, 23-21 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Κοιλάκου, 25-21 ο Μητρόπουλος, 25-24 με καλάθι και φάουλ του Βασιλειάδη, 27-24 ξανά ο Κυνηγόπουλος, 27-27 με τρίποντο του Ψυχογυιού, 30-27 με απάντηση του Κυνηγόπουλου, 30-30 ο Βασιλειάδης, 32-30 ο Παπανικολάου και από ένα καλάθι οι Ψυχογυιός και Πετροσιάν για το τελικό 32-34 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Βασιλειάδης και Κοιλάκος έγραψαν το 32-38, ο Τζέιμς Σιούτης μείωσε σε 34-38, 34-40 ο Μητρόπουλος, 42-40 με 8-0 σερί οι Τζέιμς Σιούτης, Δημήτρης Σιούτης, Παπαδόγιαννης και Παπανικολάου, 42-44 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Μητροπούλου και καλάθι του Κυνηγόπουλου για το τελικό 44-44 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κοιλάκος έβαλε μια βολή για το 44-45, 50-45 με τους Παπαδόγιαννη, Δημήτρη Σιούτη και Κυνηγόπουλο να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας, 50-47 ο Ψυχογυιός, 52-47 ο Καρμούντζος, 52-54 με 0-7 σερί οι Βασιλειάδης και Κοιλάκος, 54-54 ο Ράπτης, 54-57 από τον Κοιλάκο, 56-57 ο Παπανικολάου και ξανά καλάθι του Κοιλάκου για το τελικό 56-59 του παιχνιδιού.

Για τους Pimps, πέρα από τον Βασιλειάδη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Κοιλάκος με 23 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Miners ξεχώρισε ο Δημήτρης Σιούτης με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα.