8.0%
66.7%
40.4%
29.2%

Ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Καλλιθέας, με τους Saints να επικρατούν των MyRema State Warriors με 51-67. Οι MyRema ξεκίνησαν πιο δυνατά και είχαν το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά, με τους Saints να ισορροπούν πριν το ημίχρονο (26-25). Στην τρίτη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά, με τους Saints, ωστόσο, με ένα καταιγιστικό τέταρτο δεκάλεπτο, να παίρνουν σημαντική διαφορά και μια εύκολη νίκη στο φινάλε, η οποία τους κρατά ζωντανούς στο κυνήγι μιας θέσης στην postseason. Αντιθέτως, αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τους Warriors, η οποία τους έριξε στο 11-5.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους MyRema να ξεκινούν πολύ δυνατά. Το σκορ άνοιξε ο Καλογερόπουλος από κοντά (0-2), ο Κυριάκου πέτυχε το 2-2, ο Παύλου απάντησε για το 2-4, οι Σουρλάς και Μπακάλης έκαναν το 6-4, ο Παύλου με τρίποντο σημείωσε το 6-7, οι Κυριάκου και Τσαμαρδίνος έκαναν το 10-7, ο Καρατζάς μείωσε στον πόντο (10-9), οι Κυριάκου, Βερύκιος και Μπακάλης έκαναν το 17,9, ακολούθησε νέο τρίποντο από τον Παύλου για το 17-12, ξανά ο Κυριάκου για το 19-12 και ο Καρατζάς για το 19-14 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, με τους Saints να ισορροπούν. Ο Καρατζάς μείωσε σε 19-16, ο Μενάγιας με δύο δίποντα έκανε το 23-16, οι Τσιβελεκίδης και Καρατζάς απάντησαν για το 23-20, ο Σουρλάς το 25-20, οι Δημητρίου και Τσιβελεκίδης ισοφάρισαν σε 25-25 και ο Σουρλάς με μια βολή το 26-25 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά. Αρχικά, οι Δημητρίου και Καρατζάς πέτυχαν το 26-30, ο Κυριάκου μείωσε σε 28-30, ο Δημητρίου απάντησε για το 28-32, οι Βερύκιος, Μπακάλης και Σουρλάς με βολές πέτυχαν το 33-32, ο Καλογερόπουλος το 33-34, ακολούθησε σερί 7-0 από Μενάγια και Βερύκιο για το 40-34, ο Καρατζάς έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 40-36, ξανά ο Βερύκιος για το 42-36, με τους Καρατζά και Τσιβελεκίδη να μειώνουν σε 42-40, σκορ με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Saints να είναι καταιγιστικοί. Ξεκίνησαν με σερί 0-10 για το 42-50 με τους Τσιβελεκίδη, Καλογερόπουλο και Καρατζά, ο Κυριάκου μείωσε σε 44-50, ακολούθησε νέο σερί 0-10 από τους Παύλου και Καλογερόπουλο για το 44-60, ο Κυριάκου το 46-60, ο Καρατζάς με 2/2 βολές το 46-62, οι Κυριάκου και Μενάγιας μείωσαν σε 51-62 και οι Καλογερόπουλος, Καρατζάς και Δημητρίου διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 51-67.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Ανδρέας Καρατζάς, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 21 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Τσιβελεκίδης και Δημητρίου. Από τους Warriors, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Κυριάκου και Σουρλά.