23.5%
57.1%
40.4%
23.1%

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, με τους Nothing But Net να έχουν κλειδώσει τετράδα, ο Κοτσίφης και η παρέα του κέρδισαν τους Μ.Κ.Ο. με 69-64 για να κλείσουν με νίκη την regular season του καλοκαιρινού τουρνουά. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Ζαχαρόπουλος με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Οι Nothing But Net ξεκίνησαν πολύ καλά στην πρώτη περίοδο και για αρκετή ώρα είχαν το πάνω χέρι στο σκορ, όμως στο τελείωμα του δεκαλέπτου οι ΜΚΟ βρήκαν ρυθμό και πέρασαν μπροστά. Αβραμόπουλος και Παπαδόπουλος ξεκίνησαν με 7-0, 7-2 ο Κουτρόπουλος, 9-2 ο Παπαδόπουλος, 9-4 ο Βιδάλης, δύο βολές και ένα καλάθι του Παπαδόπουλου για το 13-4 και απάντηση με 0-10 οι Βιδάλης, Κουτρόπουλος και Κοντίνος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο οι Nothing But Net μπήκαν ξανά πιο δυνατά, ένα νεκρό τους διάστημα όμως στα μισά της περιόδου τους έφερε πίσω με 8, με την διαφορά όμως να πέφτει στον έναν στο ημίχρονο, αφού η ρακέτα των Νετ ήταν σε τρομερή μέρα. Ο Καραμανής ξεκίνησε με δύο καλάθια το ματς για το 17-14, 17-16 ο Βιδάλης, 22-16 οι Κοτσίφης και Αβραμόπουλος, για να έρθει ένα σερί 0-14 από τους Κουτρόπουλο, Σωτηρόπουλο και Βιδάλη για το 22-30. Ο Καραγεωργάκης σταμάτησε το σερί των ΜΚΟ γράφοντας το 24-30, 24-33 ο Κουτρόπουλος και 8-0 σερί στο φινάλε του ημιχρόνου από τους Ζαχαρόπουλο και Ράπτη για το τελικό 32-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ανταλλαζαν καλάθια συνεχώς, με την διαφορά να μην φεύγει πάνω από τη μία κατοχή είτε για τον ένα, είτε για τον άλλο. Ζαχαρόπουλος και Παπαδόπουλος συνέχισαν το 8-0 σερί του ημιχρόνου προσθέτοντας άλλους 6 πόντους για το 38-33, 38-36 οι Κοντίνος και Βιδάλης, 40-36 ο Ράπτης, 40-41 οι Σωτηρόπουλος και Βιδάλης, 42-41 ο Ράπτης, 42-43 ο Τουρής, 45-43 ο Παπαδόπουλος, 45-45 ο Τουρής ξανά, 48-45 ο Παπαδόπουλος, 48-47 ο Σωτηρόπουλος και 50-47 ο Παπαδόπουλος ξανά για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Nothing But Net κρατούσαν ένα μικρό προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια και χάρη στην ψυχραιμία τους στις βολές έφυγαν με το ροζ φύλλο. Ο Ζαχαρόπουλος έγραψε το 52-47, 52-50 ο Κουτρόπουλος με 3 βολές, 54-50 ο Ζαχαρόπουλος, 54-52 ο Βιδάλης, 56-52 ο Ζαχαρόπουλος ξανά, 56-54 ο Κουτρόπουλος, 61-54 ο Καραμανής με 5 προσωπικούς του πόντους, 61-56 ο Τουρής, 65-56 με άλλους 4 πόντους του Καραμανή, 65-61 οι Τουρής, Σωτηρόπουλος και Κουτρόπουλος, 67-61 ο Καραγεωργάκης, 67-64 ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο και δύο βολές από τον Καραμανή για να σημειωθεί το τελικό 69-64 του αγώνα.

Για τους Nothing But Net, πέρα από τον Ζαχαρόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Παπαδόπουλος, Καραμανής και Ζαχαρόπουλος. Για τους ΜΚΟ ξεχώρισαν οι Κουτρόπουλος, Βιδάλης, Σωτηρόπουλος και Τουρής.