6.7%
44.8%
29.6%
35.0%

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερη αντίσταση οι ReTirees κέρδισαν με 39-66 τους Nothing But Net και επέστρεψαν στις νίκες. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Κατιάκος με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο μπήκαν δυνατά οι παίχτες του coach Κουσούλη και με τους Nothing But Net να δυσκολεύονται αρκετά στην επίθεση, οι ReTirees πήραν διψήφια διαφορά. Ο Πλεξουσάκης άνοιξε λογαριασμό στο ματς, ο Ζαχαρόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 και 2-7 με άλλους πέντε πόντους του Πλεξ. Βαγιάνος και Ζαχαρόπουλος ισοφάρισαν σε 7-7, για να έρθει απάντηση με 0-10 από τους Τσαντζαλή, Κατιάκο και Πλεξουσάκη για το 7-17. Το τελικό 9-17 της περιόδου το έγραψε ο Δημητρίου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο οι Nothing But Net σίγουρα θέλουν να το σβήσουν από τη μνήμη τους,καθώς έπαιζαν πολύ νωχελικά, με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφύγει, παρόλο που οι ReTirees δεν έπαιζαν σε φουλ ταχύτητα. Πλεξουσάκης, Λαδάς, Κατιάκος, Αντωνόπουλος και Σαρρής ανέβασαν το σκορ στο 9-28 με ένα 0-11 σερί, για να γράψει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ράπτης το τελικό 11-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ReTirees χαλάρωσαν λίγο τα λουριά στην άμυνα, όμως στην επίθεση ήταν πολύ ευστοχοι κι έτσι η διαφορά ανέβηκε ακόμα περισσότερο. Κατιάκος και Σαρρής έγραψαν το 11-34, ο Ζαχαρόπουλος μείωσε σε 13-34 και 13-38 από τους Πλεξ και Κατιάκο. Ο Ζαχαρόπουλος μείωσε σε 15-38, απάντηση του Σαρρή για το 15-40 και τρίποντη απάντηση του Κοτσίφη για το 18-40. Δύο βολές του Κατιάκου για το 18-42, 20-42 από τον Κακλαμάνο και 20-44 με καλάθι του Τσαντζαλή. Ο Ράπτης μείωσε σε 22-44, για να ακολουθήσουν δύο βολές του Πλεξουσάκη και δύο του Λαδά για το τελικό 22-48 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο το ματς είχε πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα, με τις δύο ομάδες να σκέφτονται ήδη το επόμενο τους ματς. Δημητρίου και Ράπτης μείωσαν σε 28-48, ο Σαρρής με τρίποντο έγραψε το 28-51 και 34-51 με τους ίδιους δράστες οι Net. Ο Λαδάς έγραψε το 34-53, 36-53 από τον Δημητρίου και 0-5 με τρίποντο του Πλεξουσάκη και δίποντο του Σαρρή για τους ReTirees (36-58). Ζαχαρόπουλος και Κακλαμάνος μείωσαν σε 39-58, για να ακολουθήσει ένα 0-8 από Σαρρή, Πλεξουσάκη και Λαδά για το τελικό 39-66.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Κατιάκο, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Σαρρής και Πλεξουσάκης. Για τους Nothing But Net ξεχώρισαν οι Δημητρίου και Ζαχαρόπουλος.