8.3%
60.0%
33.3%
22.2%

Οι Εμπυροι, ανεβάζοντας στροφές από το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου κι έπειτα, κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και το σκορ του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα να φεύγουν νικητές με το άνετο 50-36 κόντρα στους Paranormal Inactivity. MVP του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Σέργιος Μαυρόγιαννης με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σκουλάτος άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, 1-3 με μια βολή του Μαυρόγιαννη, 1-5 ο Σκουλάτος, 3-5 με καλάθι του Χρόνη, 3-7 ξανά από τον Σκουλάτο, 9-7 με 6-0 σερί οι Χρόνης, Μαυρόγιαννης και Βιτωράτος, 9-9 από τον Βαλεντή, 11-9 ο Δεμέτης, 11-11 από τον Βολακάκη και τρίποντο του Μαυρόγιαννη για το τελικό 14-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σκουλάτος ισοφάρισε σε 14-14 με καλάθι και φάουλ, 16-14 με σουτ μέσης απόστασης από τον Κολοβό, 16-20 με 0-6 σερί οι Παγώνας και Καρόπουλος, 24-20 με 8-0 σερί οι Δεμέτης και Βιτωράτος, 24-22 από τον Βολακάκη και απάντηση με 5-0 οι Δεμέτης και Καρδαμπίκης για το τελικό 29-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μαυρόγιαννης, Βιτωράτος, Δεμέτης και Κολοβός έγραψαν το 41-22, 41-24 με καλάθι του Βαλεντή, 45-24 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Δεμέτη και νέο καλάθι του Βαλεντή για το τελικό 45-26 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Βαλεντής και Παγώνας μείωσαν σε 45-30, 50-30 με απάντηση με 5-0 σερί οι Βιτωράτος και Μαυρόγιαννης και απάντηση με 0-6 σερί οι Παγώνας και Φάππας για το τελικό 50-36 του παιχνιδιού.

Για τους Έμπυρους, πέρα από τον Μαυρόγιαννη, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκε και ο Δεμέτης με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα. Για τους Paranormal Inactivity ξεχώρισε ο Σκουλάτος με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.