8.0%
41.7%
28.6%
13.8%

Οι Paranormal Inactivity κέρδισαν με 33-42 τους Carnavaliers για να ανέβουν στο 8-5 στη βαθμολογία, μετά από ένα κλειστό παιχνίδι που κρίθηκε στην 4η περίοδο και στην επιθετική καθίζηση των Carnavaliers. Οι Paranormal Inactivity με τον Παπαδάκη και τον Βολακάκη πρωταγωνιστές πήραν άλλο ένα ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες, έκαναν το 4-1 στα μεταξύ τους ματς, με τη μία ήττα όμως να είναι εκείνη για την οποία θα αντάλλαζαν κάθε νίκη, στον περσινό τελικό.

Το ματς ξεκίνησε από τον Κομμάτα και τον Πασχαλίδη για το 4-0, με τον Βολακάκη και τον Παπαδάκη να απαντούν. Με δύο τρίποντα από Δεληγιάννη και Καλόγηρο οι Carnavaliers πήγαν στο 10-3, αλλά ο Παπαδάκης με τον Καζά απάντησαν για το 10-8.

Στη 2η περίοδο μετά από μια βολή του Παυλίδη ο Βολακάκης μείωσε σε 11-10, αλλά δύο τρίποντα του Πασχάλη κι ένα καλάθι του Παυλίδη έδωσαν στους Carnavaliers τη μεγαλύτερη διαφορά τους στο ματς, 9 πόντοι στο 19-10. Οι Paranormal Inactivity αντέδρασαν και με τον Βολακάκη, τον Καζά και τον Παγώνα μείωσαν σε 19-16, για να σκοράρει ο Παπαδάκης για το 20-18 λίγο μετά. Ο Κομμάτας έφερε το ματς στο 22-18, με τον Βολακάκη να κλείνει το ημίχρονο στο 22-20.

Στην επανάληψη ο Πασχαλίδης έβαλε μια βολή με τον Παπαδάκη και τον Δεδεδήμο να βάζουν μπροστά την ομάδα τους με 23-24. Ο Πασχαλίδης απάντησε για το 25-24, με τον Βολακάκη να αλλάζει ξανά το προβάδισμα. Ο Παυλίδης έφερε για τελευταία φορά μπροστά τους Carnavaliers στο 28-26, με τον Παγώνα να κλείνει με 5 πόντους για το 28-31 το δεκάλεπτο.

Στην 4η περίοδο οι Carnavaliers ισοφάρισαν με τον Παπανικολάου και τον Κομμάτα, 31-31, αλλά ο Παπαδάκης έγραψε το 31-35 για την ομάδα του. Ο Παυλίδης σκόραρε για το 33-35, αλλά οι Carnavaliers δεν σκόραραν ξανά στα τελευταία 7 λεπτά του αγώνα, με τον Βολακάκη να γράφει το 33-39 και τον Παπαδάκη από κλέψιμο να φέρνει το ματς στο 33-41 με 6 λεπτά για το φινάλε. Καμία ομάδα δεν βρήκε σκορ στα επόμενα 5:40 με τον Παγώνα να βάζει μια βολή στα τελευταία δευτερόλεπτα και αφού πρώτα οι Carnavaliers είχαν χάσει συνεχόμενα τρίποντα σε μια προσπάθειά τους να μειώσουν, με τους Paranormal Inactivity να φεύγουν νικητές με 33-42.

Για τους νικητές ο Παπαδάκης είχε 15 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Βολακάκης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Παγώνας 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Καζάς 4 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Carnavaliers ο Παυλίδης είχε 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Πασχαλίδης 5 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες.