25.7%
60.9%
27.3%
16.7%

Η Partouzan κατάφερε να επιβληθεί των Χωμάτων με το τελικό 59-44 στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του 2ου γύρου της Silver κατηγορίας. Το παιχνίδι ήταν πολύ κοντά μέχρι το ημίχρονο, με τα Χώματα να είναι μπροστά με 3 πόντους (25-28). Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, η Partouzan πάτησε γκάζι και με το επί μέρους 23-5 κατάφερε να χτίσει μία καλή διαφορά την οποία διατήρησε μέχρι τέλους.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Ζησιάδη να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τους Δαμανάκη και Κοντομίχο να απαντούν με δίποντο και 2/2 βολές αντίστοιχα για το 3-4. Με 2 δίποντα από τους Πνευματικό και Λεκό, η Partouzan θα πάρει ξανά τα ινία στο σκορ για το 7-4, όμως τα Χώματα με 3 βολές από τους Νούκα και Δαμανάκη θα ισοφαρίσουν σε 7-7, για να απαντήσει με δική του βολή ο Ηλιάδης, κάνοντας το 8-7. Το 8-8 θα διαμορφώσει ο Δαμανάκης, με την Partouzan να τρέχει ένα σερί 7-0 και να χτίζει μία διαφορά 7 πόντων (15-8), όμως ο Δαμανάκης με 2/2 βολές και δίποντο θα μειώσει σε 15-12. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με σουτ 3 πόντων ο Λεκός για το 18-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Νούκας με δίποντο θα μειώσει στους 4 πόντους για το 18-14, με τον Παυλόπουλο να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 20-14. Στη συνέχεια, ο Σασσάς με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 20-16, ενώ η Partouzan μα βολή του Παυλόπουλου και δίποντο από τον Ρηγανάκο θα αυξήσουν τη διαφορά στους 7 πόντους για το 23-16. Εκεί, τα Χώματα θα αντιδράσουν και με ένα σερί 2-12 θα πάρουν το προβάδισμα πριν προλάβει να κλείσει το πρώτο ημίχρονο και έτσι το σκορ θα γίνει 25-28.

Στην επιστροφή των ομάδων, η Partouzan θα τρέξει ένα σερί 7-0 και θα πάρει το προβάδισμα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 32-28. Με δίποντο μέσης απόστασης από τον Κοντομίχο, τα Χώματα θα μειώσουν στο καλάθι, όμως η Partouzan με δίποντο του Παυλόπουλου και τρίποντο του Ζησιάδη θα ανεβάσουν τη διαφορά στους 13 πόντους με ένα σερί 11-0 με το σκορ να πηγαίνει στο 43-30. Στη συνέχεια, ο Δαμανάκης με γκολ-φάουλ θα μειώσει σε 43-33, όμως ο Λεκός με τρίποντο και ο Παυλόπουλος με δίποντο θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 15 πόντους για το 48-33.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Κάκκος με βολή θα κάνει το 48-34, ενώ ο Πνευματικός με γκολ-φάουλ έπειτα από φοβερή πάσα του Λέκου θα διαμορφώσει το 51-34. Εκεί, τα Χώματα με βολή του Κοντομίχου και τρίποντο από τον Μπίλια θα κάνουν το 51-38 και θα μειώσουν στους 13 πόντους τη διαφορά, όμως η Partouzan με ένα γρήγορο 6-2 θα διαμορφώσουν το σκορ σε 57-40. Εκεί, ο Δαμανάκης με βολή θα κάνει το 57-41 και ο Τρανούδης θα απαντήσει με 2/2 βολές για το 59-41. Το ματς θα σφραγίσει ο Δαμανάκης με γκολ-φάουλ για το τελικό 59-44.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Παυλόπουλος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 9 πόντους με 11 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε και 1 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Παυλόπουλου από την Partouzan ξεχώρισε και ο Λεκός, με τον Καραδήμα να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τα Χώματα σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Δαμανάκης και ο Κοντομίχος.