20.8%
44.4%
31.1%
10.0%

Επιστροφή στις νίκες για τους Pick n Troll με καλή εμφάνιση κυρίως αμυντικά , υποχρεώνοντας τους Σουβλέηκερς σε χαμηλά επιθετικά νούμερα απο το πρώτο κιόλας ημίχρονο (15-4 επιμέρους β δεκαλέπτου) και λύσεις στις άμυνες ζώνης που έστησαν οι αντίπαλοι τους , βρίσκοντας πολλά ελεύθερα σουτ και πολλές δεύτερες ευκαιρίες απο επιθετικά ριμπάουντ.Οι Σουβλέηκερς έδειξαν σημεία ζωής στο 3ο δεκάλεπτο καταφέρνοντας να μειώσουν τη διαφορά στους 10 πόντους αλλά οι Pick ‘n’ Troll έσφιξαν τελικά την άμυνα τους και παίζοντας ορθολογικό μπάσκετ έφτασαν στο τελικό 61-40 και έφυγαν με το ροζ φύλλο. MVP της αναμέτρησης ο Παγάνης Φώτης με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο ξεκίνημα του μάτς οι Σουβλέηκερς βρέθηκαν μπροστά με καλάθια απο τους Furness και Μοσχίδη για το 0-9, απάντηση με 2 βολές του Παγάνη και 2-6, 2-7 με βολή του Μοσχίδη, δίποντο απο τον Παγάνη και έπειτα καλάθια απο τον Ρούσσο και βολές του Παγάνη έφεραν το 11-7 του πρώτου δεκαλέπτου με τους Pick n Troll να πατάνε το γκάζι και να μην ξανά πηγαίνουν ποτέ πίσω στο σκορ.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με δίποντο του Ρούσσου μετά απο εκπληκτική άμυνα στο μισό γήπεδο για το 13-7, απάντηση του Μοσχίδη για το 13-9, 6-0 σερί απο τους Ρούσσο και Τσοπανάκη Γ για το 19-9, δίποντο του Furness και 19-11 με ακόμα ένα σερί 7-0 αυτή τη φορά να ακολουθεί απο δίποντα του Παγάνη ,Χατζηκωνσταντίνου και τρίποντο του Γαβριήλ για το 26-11 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Σουβλέηκερς έδειξαν πυγμή και προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι.Τρίποντο του Παγάνη και 29-11,29-13 απο τον Σταματίου ,34-13 με τρίποντο του Ρούσσου καιδίποντο του Αγγελόπουλου, βολές του Στάμπολτζή και 34-15, δύο καλάθια του Χατζηκωνσταντίνου και ένα του Τσοπανάκη Ν για το 40-15 , στο σημείο στο οποίο οι Σουβλέηκερς έκαναν ένα 0-15 σερί! με σκορ απο τους Κωστή, Furness,Σταματίου,Ξηρουχάκη και Μαυρομάτη, φτάνοντας  στο 40-30. Δύο βολές του Ρόυσσου διαμόρφωσαν το 42-30 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στη τελευταία περίοδο το σκορ άνοιξαν οι Pick ‘n’ Troll με σκορ απο τους Ρούσσο και Χατζηκωνσταντίνου για οτ 46-30, απάντηση απο τους Μοσχίδη και Furness για το 46-36, δίποντο του Γρηγορίου και 48-36, 48-38 απο τον Κωστή, με τους Pick ‘n’ Troll να ανεβάζουν τους ρυθμούς για ένα τελευταίο χρονικό διάστημα και με ένα επιμέρους 13-0 να σφραγίζουν τη νίκη με πόντους απο τους Κάτσα,Χατζηκωνσταντίνου,Παγάνη και Τσοπανάκη Γ φτάνοντας τελικά στο 61-40 μετά απο τελευταίο καλάθι του Furness.

Εκτός του MVP Παγάνη σε καλή μέρα βρέθηκε και ο Κάτσας ο οποίος ήταν πολύ  ποιοτικός σημειώνοντας 5 πόντους , 10 ριμπάουντ 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισε ο Σταματίου με 5 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ.