25.0%
27.3%
20.8%
13.0%

Την δεύτερη φετινή τους νίκη έκαναν οι Pigs, οι οποίοι έκαναν τρομακτική εμφάνιση αμυντικά στην οποία εγκλώβισαν τους Miami Heal και κέρδισαν με το άνετο 32-49. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Δημητριάδης με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Miami Heal άνοιξαν το σκορ με τον Βρεττό, οι Pigs απάντησαν με 0-5 των Δριβάκου και Δημητριάδη για το 2-5, απάντηση με 5-0 οι Heal για το 7-5 με τους Λουκρέζη, Αρναούτη και Ρίζο, 7-9 από τους Βασίλη Δημητριάδη και Δριβάκο και νέα ισοπαλία στο ματς με καλάθι του Ρίζου (9-9). Το τελικό 9-15 της περιόδου το έγραψαν με ένα 0-6 σερί οι Δημητριάδης, Χαΐτος και Γκιουζέλης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Pigs ξεκίνησαν με 0-5 από τους Ευσταθόπουλο και Δημητριάδη για το 9-20, 11-20 ο Σερέτης, 11-22 ο Δημητριάδης, 16-22 με 5-0 οι Μιχάλης Αρναούτης, Βρεττός και Τάσος Αρναούτης, 16-25 με τρίποντο του Δημητριάδη για το +9 και τρίποντη απάντηση από τον Γκούτση για να κλείσουμε ημίχρονο με 19-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Heal ξεκίνησαν δυνατά με δύο καλάθια του Βρεττού για το 23-25, όμως μετά υπήρξε καθίζηση, με αποτέλεσμα οι Pigs γρήγορα να κάνουν ένα 8-0 με τους Ευσταθόπουλο, Γκιουζέλη και Δημητριάδη και να στέλνουν την διαφορά στους 10 με το 23-33. Γκούτσης και Μιχάλης Αρναούτης μείωσαν σε 27-33 και ο Ευσταθόπουλος με δύο βολές του έγραψε το τελικό 27-35 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Pigs μπήκαν με 10 πόντους των Δημητριάδη, Ευσταθόπουλου και Σπάχου για το 27-45, 30-45 ο Βρεττός, 30-47 ο Δριβάκος, 32-47 ο Ρίζος και καλάθι από τον Χαΐτο για το τελικό 32-49 του παιχνιδιού.

Για τους Pigs, πέρα από τον Βασίλη Δημητριάδη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Ευσταθόπουλος και Δριβάκος. Για τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Βρεττός, Ρίζος και Γκούτσης.