29.4%
42.9%
43.2%
18.2%

ReTirees -M.K.O 69-53.Ένα εύκολο βράδυ για τους ReTirees,που για τρεις περιόδους δεν αισθάνθηκαν καμία απειλή από τους αντιπάλους και πήραν τη νίκη, εναντίων των M.K.O που μόνο στην αρχή της τέταρτης περιόδου κατάφεραν και πίεσαν τον αντίπαλο και κατέβασαν λίγο την διαφορά αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να ξανάμπουν στο παιχνίδι. Mvp του αγώνα ο Σιφναίος με 20 πόντους ,3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Στόλης 3-0 για τους ReTirees . Ο Βιδάλης με 4 πόντους του έγραψε το 3-4 για τους Μ.Κ.Ο. Ο Παπαγιάννης με 2/4 βολές το 5-4 και ο Τουρής με σουτ από την γωνιά το 5-6. Με σερί 10-0 το δεκάλεπτο τελείωσε 15-6,αρχικά ο Σαρρής με τρίποντο, με γκολ φάουλ ο Σιφναίος ,με σουτ ο Κωστούλας και ο Πλεξουσάκης με σουτ από το High post.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βιδάλης με 1/2 βολές το 15-7 για τους Μ.Κ.Ο. Ο Στόλης με 4 πόντους του και ο Παπαγιάννης με 1/2 βολές έγινε το 20-7 για τους ReTirees. Ο Κοντίνος με γκολ φάουλ και ο Μητριτζίκος με σουτ μείωσαν σε 20-12. Με σερί 13-0 ξέφυγαν στο σκορ με 33-12 οι ReTirees, αρχικά ο Σιφναίος με σουτ,τρίποντο ο μπομπέρ Γιαμαίος, με σουτ από την γωνιά ο Σιφναίος και με 2 κολλητά τρίποντα ο Γιαμαίος. Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-14 με λει-απ ο Μαρσέλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κωστούλας με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 35-14 για τους ReTirees . Ο Μητριτζίκος με τρίποντο το 35-17 για τους Μ.Κ.Ο. Ο Παπαγιάννης με 1/2 βολές και ο Κωστούλας με σουτ έγραψαν το 38-17. Ο Τουρής με σουτ από το High post το 38-19 και ο Γιαμαίος με σουτ το 40-19. Ο Κοντίνος και ο Σωτηρόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό μείωσαν σε 40-23 . Ο Σιφναίος με σουτ το 42-23 και ο Βιδάλης με coast to coast το 42-25. Ο Πλεξουσάκης με γκολ φάουλ πέτυχε το 45-25 και ο Κοντίνος με σουτ και ο Γρηγορόπουλο με ντραιβ σκόραραν το 45-29. Το δεκάλεπτο τελείωσε 47-29 με σουτ από το High post ο Στόλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σιφναίος με ντραιβ πέτυχε το 49-29 για τους ReTirees . Ο Κοντίνος με Hook και ο Μητριτζίκος με καλάθι από το low post μείωσαν οι Μ.Κ.Ο. σε 49-33. Ο Σιφναίος με γκολ φάουλ το 52 -33 και ο Κοντίνος με σουτ το 52-35 . Ο Σαρρής με σουτ από την γωνιά και ο Παπαγιάννης με 2/2 βολές το 56-35. Ο Κοντίνος με σουτ το 56-37 και ο Σιφναίος με ντραιβ το 58-37. Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο ,ο Βιδάλης με coast to coast το καλάθι και ο Μητριτζίκος με τρίποντο το σκορ έγινε 58-45. Ο Γιαμαίος με 2/2 βολές το 60-45 και ο Μητριτζίκος με ντραιβ και ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές το 60-48. Ο Σιφναίος με σουτ σκόραρε με λει-απ το 62-48 και ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο το 62-51. Ο Παπαγιάννης με 1/2 βολές ,ο Σιφναίος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Πλεξουσάκης με λει-απ στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 67-51. Ο Κοντίνος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 67-53 και το τελικό 69-53 πέτυχε ο Πλεξουσάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Στόλης με 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παπαγιάννης με 7 πόντους, 20 ριμπάουντ (15-5),2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κοντίνος με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Βιδάλης με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.