4.8%
40.9%
42.2%
0.0%

Σε ένα ματς όπου από το ξεκίνημα η B.C. Abla μπήκε δυνατά, έχτισε μεγάλη διαφορά και κέρδισε με 52-63 χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες από τους ελλιπείς Tomahawks. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Σέμπογλου με 11 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Abla ξεκίνησε με καλάθι από τον Σέμπογλου, οι Κωστακόπουλος και Χαζάπης απάντησαν βάζοντας από ένα καλάθι για το 4-2, 4-12 με 0-10 σερί οι Μακρής, Φλίγκος και Σέμπογλου, 6-12 ο Κωστακόπουλος, 6-14 ο Σέμπογλου ξανά και 8-14 από τον Χαζάπη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο ο Αναγνωστόπουλος μείωσε σε 10-14, οι Σωτηρόπουλος, Μουρμούρης και Φλίγκος απάντησαν με 0-8 για το 10-22, 17-22 με 7-0 σερί δια χειρός Νάμα, νέο σερί από την Abla με τους Σέμπογλου, Μουρμούρη, Φλίγκο και Μακρή για το 17-31, 21-31 οι Ανδριαδάκης και Κωστακόπουλος και 21-33 από τον Μακρή για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Abla με ένα καλάθι του Μακρή έγραψε το 21-35, οι Tomahawks απάντησαν με τους Ανδριαδάκη και Χαζάπη για το 25-35, 25-40 οι Γιαννακίδης, Σέμπογλου και Μακρής, 27-40 ο Χαζάπης, 27-42 ο Σέμπογλου, 28-42 ο Ανδριαδάκης, 28-44 ο Κατσάτσος, 31-44 ο Κωστακόπουλος, 31-51 για το +20 οι Μουρμούρης και Εγγλέζος καξ 34-51 από τους Κωστακόπουλο και Κύρου για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ανδριαδάκης μείωσε σε 36-51, 36-58 οι Μακρής και Φλίγκος, 44-58 με 8-0 σερί οι Κωστακόπουλος και Ανδριαδάκης, 44-60 ο Μακρής, 46-60 ο Ανδριαδάκης, 46-62 ο Μακρής 52-62 οι Κωστακόπουλος και Ανδριαδάκης ξανά και μια βολή από τον Φλίγκο για το τελικό 52-63 του παιχνιδιού.

Για την Abla, πέρα από τον Σέμπογλου, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Μουρμούρης, Φλίγκος και Μακρής. Για τους Tomahawks ξεχώρισαν οι Κωστακόπουλος και Ανδριαδάκης.