19.0%
50.0%
39.5%
17.2%

Vintage Hoopers vs Σουβλέηκερς 58 55. Επιστροφή στις νίκες για τους Vintage που παρότι ξεκίνησαν με προβάδισμα 22 πόντων 39-17 στα μέσα της δεύτερης περιόδου,βρέθηκαν πίσω στο σκορ 52-53(2:18).Ο Μασοκώστας με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και ο Γρηγορόπουλος με τις βολές του σφράγισε την νίκη για τους Vintage ο καταπληκτικός Μέης Mvp του αγώνα με 27 πόντους, 21 ριμπάουντ (8-13),1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 5-0 για τους Vintage Hoopers ο Μέης με γκολ φάουλ και ο Γεράνιος από το ζωγραφιστό. Ο Βάσσης με τρίποντο το 5-3 για τους Σουβλέηκερς. Με σερί 14-0 το σκορ έγινε 19-3,ο Κουμπής με τρίποντο, με 6 πόντους του ο Μέης ,ο Γεράνιος από το High post και με τρίποντο ο Κουμπής. Ο Κωστής με ντραιβ το 19-5 και ο Μασοκώστας με λει-απ το 21-5.Ο Σταματίου με σουτ από την γωνιά το 21-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-7 με 2/2 βολές ο Μέης και με τετράποντο ο Γρηγορόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σταματίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 27-9 για τους Σουβλέηκερς. Ο Μασοκώστας και ο Μανδρανής πέτυχαν το 31-9 για τους Vintage Hoopers. Ο Κωστής με λει-απ το 31-11 και ο Μέης με Hook το 33-11.Ο Σταμπολτζής με ντραιβ το 33-13 και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης το 35-13.Ο Furness από το ζωγραφιστό το 35-15 και ο Μέης με 1/2 βολές το 36-15.Με λει-απ ο Σταμπολτζής το 36-17 και ο Κουμπής με τρίποντο το 39-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-12 για τους Σουβλέηκερς που μείωσαν σε 39-29.Αρχικά ο Σταμπολτζής με τρίποντο ,ο Βάσσης με λει-απ στον αιφνιδιασμό, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Furness ,ο Κωστής με λει-απ και με τρίποντο ο Βάσσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βάσσης με ντραιβ το 39-31 για τους Σουβλέηκερς. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης το 41-31 για τους Vintage. Ο Σταματίου με 1/2 βολές και ο Σταμπολτζής μείωσαν ντραιβ και τρίποντο μείωσαν σε 41-37.Ο Μέης με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και με 2/4 βολές έγραψε το 45-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-40 με 1/2 βολές ο Furness και με 2/2 βολές ο Μαυρομάτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μασοκώστας με coast to coast το 47-40 για τους Vintage. Με σερί 0-8 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 47-48 οι Σουβλέηκερς, αρχικά ο Σταμπολτζής με καλάθι από το ζωγραφιστό, μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Βάσσης, με σουτ ο Σταματίου και με μετά από κλέψιμο ο Σταμπολτζής μοίρασε την ασίστ στον Βάσσης και σκόραρε με λει-απ στον αιφνιδιασμό. Ο Μέης με 1/2 βολές ισοφάρισε 48-48.Ο Κωστής με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 48-50 και ο Μέης σκόραρε το 52-50.Ο Βάσσης με τρίποντο (2:18)πέτυχε το 52-53.Ο Γρηγορόπουλος με 1/3βολές, ο Μασοκώστας με σουτ (1:27)και ο Καρίνος με 1/2 βολές (1:06)έγινε το 56-53.Ο Μαυρομάτης με 2/2 βολές το (0:19) Το 56-55 και το τελικό 58-55 πέτυχε ο Γρηγορόπουλος με 2/4 βολές (0:13)(0:04)με τον Μασοκώστα και τον Γρηγορόπουλο να μαζευτούν τα επιθετικά ριμπάουντ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μασοκώστας με 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γεράνιος με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Furness με 5 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κοψίματα και ο Σταμπολτζής με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα.