25.0%
66.7%
26.7%
23.1%

Με νίκη κατάφεραν να κλείσουν τη regular season οι Ξεφτιλάιζερς, αφού επικράτησαν με 69-49 των Miners σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι. Οι Ξεφτιλάιζερς από το ξεκίνημα μπήκαν πολύ δυναμικά στο ματς, άνοιξαν από νωρίς διψήφια διαφορά, με τους Miners να ροκανισουν τη διαφορά αυτή στο 4ο δεκάλεπτο. Η ανατροπή δεν ήρθε για τους Miners, αφού οι Ξεφτιλάιζερς διαχειρίστηκαν πολύ καλά το ματς, έχοντας σε τρομερή βραδιά τον Κουκούλα που σταμάτησε στους 43 πόντους!

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κουκουλά να να ανοίγει το σκορ για τους Ξεφτιλάιζερς με τρίποντο και τον Ράπτη να μειώνει για τους Miners με καλάθι για το αρχικό 3-2 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Τυπάλδος Γ. με νέο τρίποντο θα κάνει το 6-2, ο Ανδρεαδάκης με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει στο καλάθι για το 6-4, ενώ ένα σερί 8-2 των Ξεφτιλάιζερς, θα στείλει το ματς στο 14-6. Εκεί, ο Ανδρεαδάκης με νέο δίποντο θα μειώσει σε 14-8, ο Ατσαλάκης με βολή και δίποντο θα γράψει το 17-8, ενώ ο Μόνος με δικό του δίποντο θα μειώσει στους 7 πόντους και στο 17-10 της αναμέτρησης. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα κλείσουν οι Ξεφτιλάιζερς στο 22-10, έπειτα από βολή και δίποντο του Κουκουλά, αλλά και ακόμα ένα καλάθι του Τσίτσου, με τη διαφορά να ανεβαίνει στους 12 πόντους για την ομάδα τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κυνηγόπουλος με όμορφο δίποντο θα μειώσει στους 10 και στο 22-12, ο Κουκουλάς με νέο τρίποντο και ο Ατσαλάκης με δίποντο θα διαμορφώσουν το 27-12, ενώ ο Ανδρεαδάκης με 2/2 βολές, θα καταφέρει να ροκανίσει τη διαφορά στους 13 και στο 27-14 του ματς. Το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει έπειτα από 2 απανωτά τρίποντο ο Κουκουλάς, γράφοντας με αυτόν τον τρόπο το 33-14 για τους Ξεφτιλάιζερς.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Miners θα μειώσουν με γκολ-φάουλ του Σιούτη για το 33-17, ο Τσίτσος με καλάθι στην αντίπαλη ρακέτα θα γράψει το 35-17, ενώ οι Miners θα μειώσουν ξανά, με δίποντο από τον Τζαβάρα, ο οποίος θα κάνει το 35-19 στο παιχνίδι. Με 6 γρήγορους πόντους του Κουκουλά με τρίποντο και γκολ-φάουλ, το ματς θα πάει στο 41-19, ο Σιούτης με καλάθι στην ρακέτα θα μειώσει στο 41-21, με τον Κουκουλά να βάζει ακόμα ένα τρίποντο, γράφοντας με αυτόν τον τρόπο το 44-21 για τους Ξεφτιλάιζερς. Στη συνέχεια, ο Ράπτης με σουτ από τα 3 μέτρα θα μειώσει στο 44-23, ο Κουκουλάς με γκολ-φάουλ και ο Τυπάλδος Α. με δίποντο θα κάνουν το 49-23, ενώ το δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με τρίποντο από τη γωνία ο Τζαβάρας, με το σκορ να πηγαίνει στο 49-26 για τις 2 ομάδες.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Miners θα μειώσουν με 2 βολές του Κυνηγόπουλου και τρίποντο από τον Μόνο στο 49-31, με τον Κουκουλά να απαντά με δικό του δίποντο, διαμορφώνοντας έτσι το 51-31 στην αναμέτρηση. Στη συνέχεια, ο Ανδρεαδάκης με 2 συνεχόμενα δίποντα θα μειώσει στο 51-35, ο Ατσαλάκης με εύστοχο ζευγάρι βολών θα γράψει το 53-35, ενώ 3 απανωτά δίποντα των Miners, θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 12 πόντους και στο 53-41 του παιχνιδιού. Εκεί, οι Ξεφτιλάιζερς με δίποντο του Ατσαλάκη και 2/2 βολές του Κουκουλά, θα στείλουν τη διαφορά στους 16 ξανά με το σκορ στο 57-41, με τον Τζαβάρα να μειώνει έπειτα από εύστχοο ζεύγος βολών στο 57-43. Με δίποντο του Κουκουλά, οι Ξεφτιλάιζερς θα απαντήσουν για το 59-43, ο Κυνηγόπουλος με έυστοχο τρίποντο θα μειώσει στο 59-46, με τον ίδιο τρόπο, ο Κουκουλάς θα γράψει το 62-46, με τον Σιούτη να μειώνει με βολή στο 52-47. Με ένα 7-0 των Ξεφτιλάιζερς, το παιχνίδι θα πάει στο 69-47, ενώ το ματς θα σφραγίσει ο Ανδρεαδάκης με δίποντο για το τελικό 69-49.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιώργος Κουκουλάς ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 43 πόντους, με 11 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 30 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Ξεφτιλάιζερς ξεχώρισε επιπλέον ο Τσίτσος, με τον Τυπάλδο Γ. να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Miners σε καλή μέρα βρέθηκε ο Κυνηγόπουλος και ο Σιούτης.