30.0%
60.0%
26.1%
16.7%

Τα Χαμένα Ταλέντα έκαναν ένα από τα καλύτερα τους παιχνίδια στη φετινή σεζόν, καθώς μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά σε άμυνα και επίθεση, έχτισαν διαφορά ασφαλείας και πήραν τη νίκη κόντρα στους Miners άνετα με 65-36. Πολυτιμότερος παίχτης του παιχνιδιού ήταν ο Βασίλης Πενταγιώτης με 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ψημάδης και ο Πενταγιώτης έβαλαν από ένα καλάθι για να ξεκινήσουν τα Χαμένα Ταλέντα το ματς με 4-0, οι Ράπτης και Γιαλαμάς απάντησαν με 0-7 για το 4-7 και απάντηση με 14-0 οι Κασβής, Ψημάδης, Σταμπουλίδης, Αντύπας και Κυριακού για το 18-7. Το τελικό 18-9 της περιόδου το έγραψε με ένα σουτ από μέση απόσταση ο Παπανικολάου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γριμάνης έβαλε ένα σουτ από την γωνία για το 18-11, ο Κυριακού απάντησε με 4/4 βολές για το 22-11 για να προσθέσει ένα δύσκολο καλάθι με ένα δύσκολο fadeaway σουτ ο Σταμπουλίδης για το 24-11. Ο Δήμας με ένα δυναμικό drive μείωσε σε 24-13, 29-13 με 5-0 οι Πενταγιώτης και Γεροκωστόπουλος, 29-16 με γκολ φάουλ ο Σκλαβενίτης και απάντηση με 6-0 με τους Σταμπουλίδη, Αντύπα και Ψημάδη να βάζουν από ένα καλάθι για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τα Χαμένα Ταλέντα να είναι μπροστά με 35-16.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ψημάδης και Αντύπας έτρεξαν ένα 5-0 για το 40-16, 40-22 με 0-6 οι Σκλαβενίτης και Δήμας, 46-22 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Αντύπας, Κασβής και Ψημάδης, 46-24 με νέο καλάθι του Δήμα και από ένα καλάθι για Κασβή και Πενταγιώτη ξανά για το τελικό 50-24 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ρεθυμιωτάκης έβαλε ένα καλάθι μετά από ωραία πάσα του Ψημάδη για το 52-24, 52-26 από τον Γιαλαμά, 62-26 με 10-0 σερί οι Κασβής Ψημάδης και Σταμπουλίδης, 62-29 οι Γιαλαμάς και Τουμπακάρης, 65-29 με τρίποντο του Αντύπα και 0-7 σερί από τους Γιαλαμά και Παπανικολάου για το τελικό 65-36 του παιχνιδιού.

Για τα Χαμένα Ταλέντα, πέρα από τον Πενταγιώτη, τρομερή εμφάνιση για ακόμη μια φορά έκανε και ο Ψημάδης με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα και 2 τάπες. Για τους Miners πολύ καλός ήταν ο Γιαλαμάς με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.