6.7%
63.2%
48.6%
18.5%

Νίκη για τους Red-Dicolo απέναντι στους μαχητικούς Χαμένα Ταλέντα σε ένα παιχνίδι όπου οι Red-Dicolo είχαν ουσιαστικά το προβάδισμα σε κάθε δεκάλεπτο με την διαφορά να μεγάλωνει σε κάθε ανάπαυλα και να φτάνει εώς και τους 19 πόντους υπέρ τους με το σκόρ τελικά να γίνεται 49-63 και να φεύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα . MVP της αναμέτρησης ο Κλωνάρης με 9 πόντους 7 ριμπάουντ πολύ καλά ποσοστά και 18 στον δείκτη του Efficiency.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Red-Dicolo μπήκαν δυνατά με ένα επιμέρους 0-5 με τους Λαουρδέκη και Κλωνάρη .Η απάντηση ήρθε απο τον Μπίλλη με μία εύστοχη βολή του για το 1-5, εύστοχη βολή και δίποντο απο τον Σκαμαγκά για το 1-8.Σε εκείνο το σημείο οι Χαμένα Ταλέντα “ξύπνησαν” και έκαναν ένα 8-0 σερί με πρωτεργάτες τους Μπίλλη,Πενταγιώτη και Καραγρηγορίου για να περάσουν πρώτη φορά μπροστά στο μάτς με σκορ 9-8. Απάντηση με δύο εύστοχες βολές του Τσαπατάκη για το 9-10, εύστοχη βολή του Κυριακού για το 10-10 και με δύο δίποντα του Τσαπατάκη και του Κλωνάρη διαμορφώθηκε το 10-14 για το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξε ο Καραγρηγορίου με καλάθι φάουλ για το 13-14  με τους Red-Dicolo έπειτα να κάνουν ενα 0-13 σερί βρίσκοντας λύσεις στην άμυνα ζώνης των Χαμένων Ταλέντων με πλουραλισμό στην επίθεση και πόντους απο τους Λίαπη,Κρίκα Κ και Σκαμαγκά για το 13-27. Την αιμμοραγία σταμάτησε ο Κυριακού με δίποντο για το 15-27, δίποντο απο τον Τσαπατάκη για το 15-29 και ένα σερί 7-0 με δίποντα απο τους Καραγρηγορίου και Μάη και τρίποντο του Πενταγιώτη οι ομάδες πήγαν στο ημίχρονο με σκορ 22-29.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν και το πιο παραγωγικό των Red-Dicolo με την κούραση να καταβάλει σε έναν βαθμό τα Χαμένα Ταλέντα λόγω της λειψανδρίας τους. Οι Red-Dicolo ανέβασαν την πίεση της άμυνας τους και υποχρέωσαν τους αντίπαλους τους σε λάθη τα οποία μετατράπηκαν σε πόντους. Τέσερις βολές απο τον Τσαπατάκη για το 22-33, απάντηση με τρεις βολές ο Πενταγιώτης για το 25-33 , τρίποντο απο τον Τσαπατάκη για το 25-36 με τον Λαουρδέκη να ακολουθεί με δική του βολή για το 25-37, καλάθι και φάουλ “ανάσα” απο τον Πενταγιώτη για το 28-37, 0-4 απο τους Σκαμαγκά και Κλωνάρη για το 28-41, δίποντο του Ριζούλη για το 30-41, τρίποντο του Κάρμα και δύο βολές του Σκαμαγκά για το 30-46, εύστοχη βολή και δίποντο του Μάη για το 33-46 , δίποντο του Σκαμαγκά για το 33-48, απάντηση με δίποντο απο τον Καραγρηγορίου για το 35-48, ακόμα ένα δίποντο του Σκαμαγκά για το 35-50 με τον Σκαμαγκά να κάνει ποιοτικότατο επιθετικό δεκάλεπτο και άλλο ένα δίποντο του του Κάρμα με το σκόρ να γίνεται 35-52 πριν το τελευταίο δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Χαμένα Ταλέντα προσπάθησαν να κάνουν μία αντεπίθεση με ένα σερί 5-0 με καλάθι φάουλ του Μάη και δίποντο του Πενταγιώτη για το 40-52 , τρίποντο απο τον Κρίκα Κ και δίποντο του Λιάπη για το 40-57, δίποντο του Πενταγιώτη ως απάντηση για το 42-57, άλλο ένα τρίποντο του Κρικα Κ μετά απο όμορφη κυκλοφορία της μπάλας και μία εύστοχη βολή του Λιάπη διαμόρφωσαν το 42-61 φτάνοντας το παιχνίδι στην μεγαλύτερη διαφορά του. Σε εκείνο το σημείο ένα καλάθι και φάουλ του Πενταγιώτη  και ένα δίποντο του Ριζούλη μείωσαν σε 47-61, δίποντο απο τον Κλωνάρη και δύο βολές του Ριζούλη διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 49-63.

Από τους Red-Dicolo εκτός του Κλωνάρη σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν και οι Κρίκας Κωσταντίνος, Σκαμαγκάς και Τσαπατάκης με τους 3 παίκτες να έχουν διψήφια νούμερα σε πόντους και Efficiency. Για τους Χαμένα Ταλέντα ξεχώρισε ο Πενταγιώτης με 18 πόντους 9 ριμπάουντ και πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας σε δίποντα και βολές.