26.1%
57.9%
37.0%
27.8%

Μετά από 4 αρνητικά αποτελέσματα, οι Miami Heal κατάφεραν να επικρατήσουν των Aigaleo Kings με 57-66, στην 15η στροφή της φετινής Bronze. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, όμως οι Miami Heal κατάφεραν από το σημείο εκείνο να ανοίξουν σταδιακά τη διαφορά, φτάνοντας την μάλιστα μέχρι και τους 11 πόντους. Οι Aigaleo Kings προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή στα τελευταία λεπτά του ματς, όμως οι καλές άμυνες των Miami Heal, σε συνάρτηση με την αστοχία των Aigaleo Kings, διαμόρφωσε το τελικό 57-66.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Ρίζο να ανοίγει το σκορ για το αρχικό 0-2, ο Παναγιωτόπουλος θα βάλει την ομάδα του στο παιχνίδι με τρίποντο για το 3-2, ενώ ο Μεσίρης θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο, για το 3-5 του ματς. Εκεί, ο Κορωνιός με βολή και δίποντο θα γράψει το 6-5, οι Miami Heal με ένα σερί 2-7 θα περάσουν μπροστά για το 8-12, ενώ ένα δίποντο του Χαρίτου, θα μειώσει τη διαφορά του ματς στην κατοχή και το 10-12. Στη συνέχεια, ο Μάνδυλας με όμορφο τελείωμα έκανε το 10-14, οι Aigaleo Kings όμως προσπέρασαν με ένα γρήγορο 8-2, ύστερα από δίποντο του Σταματίου και 2 τρίποντα του Χαρίτου για το 18-16. Με δίποντο του Καμούζη, οι Miami Heal ισοφάρισαν στο 18-18, ενώ το δεκάλεπτο σφράγισε με 2/2 βολές ο Κορωνιός για το 20-18 των Aigaleo Kings στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Aigaleo Kings θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 7 πόντους με τρίποντο του Χαρίτου και δίποντο του Δρακόπουλου για το 25-18, οι Miami Heal θα μειώσουν έπειτα από δίποντο του Ρίζου και βολή του Μεσίρη στο 25-21, ενώ 2 απανωτά δίποντα των Αντωνάτο και Κορωνιό, θα γράψουν το 29-21 του ματς. Στη συνέχεια, ο Μεσίρης με νέο εύστοχο τρίποντο θα μειώσει στο 29-24, ο Κορωνιός με δίποντο θα απαντήσει για το 31-24, ενώ το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει με δίποντο αυτή τη φορά ο Μεσίρης, γράφοντας έτσι το 31-26 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Καμούζης με δίποντο θα μειώσει στην κατοχή και το 31-28, ο Κορωνιός και ο Αραβανής με βολή και δίποντο αντίστοιχα θα διαμορφώσουν το 34-28, ενώ οι Miami Heal θα καταφέρουν να πάρουν το προβάδισμα με ένα σερί 2-9, ύστερα από 3 δίποντα των Καμούζη, Ρίζο, Μεσίρη, αλλά και τρίποντο του Γιαννούτσου, διαμορφώνοντας έτσι το 36-37 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, οι Aigeleo Kings θα απαντήσουν με βολή του Κορωνιού, ισοφαρίζοντας στο 37-37, ο Γιαννούτσος με δίποντο αυτή τη φορά θα κάνει το 37-39, ενώ ο Αραβανής θα δώσει προβάδισμα στους Aigaleo Kings με εύστοχο τρίποντο για το 40-39 του ματς. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσουν οι Miami Heal με προβάδισμα, έπειτα από ένα σερί 2-10, με 5 πόντους του Ρίζου, γκολ-φάουλ του Μάνδυλα και δίποντο του Μεσίρη, για το 42-49 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Καμούζης με 2/2 βολές θα κάνει το 42-51, ο Κορωνιός με δίποντο θα μειώσει εκ νέου στους 7 και το 44-51, ενώ 2 συνεχόμενα δίποντα από τους Μάνδυλα και Σοφουλάκη, θα στείλουν τη διαφορά στους 11 για πρώτη φορά στο ματς με το σκορ στο 44-55. Εκεί, οι Aigaleo Kings θα μειώσουν με βολή και δίποντο από τον Κορωνιό, αλλά και 2 βολές του Χαρίτου για το 49-55, οι Miami Heal θα απαντήσουν με βολή του Αρναούτη για το 49-56 και ο Κορωνιός με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει ξανά στους 6 και το 50-56. Με 2 δίποντα των Καμούζη και Μάνδυλα, οι Miami Heal θα ξεφύγουν στο 50-60, ο Κορωνιός και ο Χαρίτος με 4/4 βολές θα μειώσουν στο 54-60, ενώ ο Καμούζης με 3 βολές, άνοιξε τη διαφορά του ματς στους 9 και το 54-63. Στη συνέχεια, ο Χαρίτος θα μειώσει με τρίποντο στο 57-63, ενώ ο Καμούζης και ο Μεσίρης σφράγισαν την αναμέτρηση με 3 βολές για το τελικό 57-66.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Παναγιώτης Καμούζης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 17 πόντους, με 17 ριμπάουντ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 19 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Miami Heal ξεχώρισε επιπλέον ο Ρίζος, με τον Μεσίρη να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Aigaleo Kings σε καλή μέρα βρέθηκε ο Κορωνιός και ο Χαρίτος.