25.0%
44.4%
26.7%
13.0%

Δεύτερη νίκη για τους Carnavaliers φέτος που κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο των Paranormal Inactivity. Μέχρι το ημίχρονο είχαμε ένα κλειστό παιχνίδι με τις ομάδες να είναι κοντά στο σκορ να πηγαίνουμε στην ανάπαυλα στο 22-19. Οι Carnavaliers πάτησαν το γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο – ενώ οι Paranormal έμοιαζαν να ξεμένουν από λύσεις – και με ένα καλό σερί έχτισαν μία διαφορά ασφαλείας, που κράτησαν μέχρι και το τέλος του αγώνα με το τελικό σκορ να είναι 48-29 υπέρ τους.

Οι Paranormal μπήκαν δυνάτα και έκαναν γρήγορα ένα 0-5 με δίποντο του Κουρέτα και τρίποντο του Σκαρπέλη. Με δικό τους 9-0 σερί θα απαντήσουν οι Carnavaliers με δύο δίποντα του Αλεξίου και τρίποντα των Δεληγιάννη και Κομμάτα γράφοντας το 9-5. Το καλάθι και φάουλ του Σκουλάτου έγραψε το 8-9 για να κλείσει το δεκάλεπτο με ένα δίποντο του Τσουκαρέλλα (8-11).

Ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου με τρίποντο για τους ‘Carns” με τον Ερτέκογλου για να απαντήσει ο Βαλεντής με δίποντο και να ακολουθήσει η βολή του Θεοχαρίδη για το 10-15. Ένα τρίποντο του Παγώνα και δύο βολές του Σκαρπέλη θα ισοφαρίσουν σε 15-15 για να ακολουθήσει μία βολή του Κωστάκη και δίποντο από την άλλη μερία για τους ‘PI’ με τον Βαλεντή. Δίποντο του Κομμάτα, βολή του Θεοχαρίδη και 17-19. Οι Paranormal θα ισοφαρίσουν με δίποντο του Κουρέτα αλλά ο Κομμάτας με ένα σουτ τριών πόντων έγραψε το 22-19 της ανάπαυλας.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με εκατέρωθεν τρίποντ από Κομμάτα και Βολακάκη αντίστοιχα ( 22-25). Γρήγορο 4-0 σερί για Carnavaliers με δίποντα των Τσουκαρέλλα και Αλεξίου το οποίο διέκοψε ένα δίποντο του Βολακάκη. Η υπόλοιπη περίοδος άνηκε εξ’ολοκλήρου στους ‘ροζ’ που έτρεξαν άλλο ένα σερί, αυτή τη φορά 8-0 με τους Δεληγιάννη, Κομμάτα, Τσουκαρέλλα και Ερτέκογλου και με τους Paranormal να μένουν άποντοι για το υπόλοιπο δεκάλεπτο το οποίο έληξε στο 37-24.

Με την άνεση της διαφοράς μπήκαν οι ‘Carns’ στο τελευταίο δεκάλεπτο σκοράροντας για δύο με τον Θεοχαρίδη κάπου εκεί όμως έλαβε τέλος το σερί με ένα δίποντο του Σκουλάτου και μία βολή του Σκαρπέλη να γράφουν το 39-27. Οι Carnavaliers πλεόν ήλεγχαν απόλυτα το παιχνίδι και με ένα ακόμη σερί 9-0 τώρα με πρωταγωνιστές αυτού τους Τσουκαρέλλα, Καλόγηρο, Αλεξίου (δίποντα) και Ερτέκογλου (τρίποντο) γράψανε το 48-28. Οι Paranormal ανύμποροι να αντιδράσουν σκόραραν στο τέλος του αγώνα με ένα δίποντο του Σκαρπέλη να γράφει το τελικό 48-29.

Καλύτερος παίκτης της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Τσουκαρέλλας που μπορεί να μην ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του αλλά να έχει 7 πόντους, 8 rebound, 4 κλεψίματα και 3 κοψίματα! Από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισε ο Δημήτρης Σκαρπέλης με 8 πόντους, 11 rebound και ένα κλέψιμο.