14.3%
38.5%
37.8%
21.1%

Σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς, οι Glory Road πήραν τη νίκη με 54-50 κόντρα στους Ξεφτιλάιζερς, συνεχίζοντας έτσι το σερί νικών τους, το οποίο έχει φτάσει πλέον τις 9 συνεχόμενες, ενώ παράλληλα έσπασαν και το αήττητο των αντιπάλων τους. Οι Glory Road μπήκαν πολύ ζεστά στο ματς, πήραν μια διαφορά 11 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο ήταν και το καλύτερο τους παραγωγικά, όμως η απάντηση ήρθε άμεσα από τους Ξεφτιλάιζερς, οι οποίοι όχι μόνο μείωσαν, αλλά κατάφεραν να περάσουν και μπροστά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο όμως να κλείνει με 27-28 υπέρ των Glory Road. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια, με τους Glory όμως να έχουν ένα μικρό προβάδισμα την περισσότερη ώρα, εκτός από μερικά λεπτά στην τρίτη περίοδο όπου προσπέρασαν οι Ξεφτιλάιζερς. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Λυκούργος Μανωλιάδης με 13 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα, ενώ από την πλευρά των ηττημένων πρώτος σκόρερ ήταν ο Χαραλαμπόπουλος με 13 πόντους, ενώ μάζεψε και 10 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γιώργος Τυπάλδος άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα ωραίο drive, οι Σεϊμένης, Σιφναίος, Μανωλιάδης και Σάμι Χαμντάν απάντησαν με 0-13 σερί για το 2-13, 4-13 ο Γιώργος Τυπάλδος ξανά, 4-15 ο Αλεξ Χαμντάν, 9-15 με 5-0 σερί οι Τσίτσος και Χαραλαμπόπουλος, 9-17 ο Μανωλιάδης, 13-17 ο Δεδούσης με δύο συνεχόμενα καλάθια του και 13-20 από τους Κονιδάρη και Δεδούση για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σεϊμένης έβαλε καλάθι για το 13-22, Αχιλλέας Τυπάλδος και Τσίτσος απάντησαν με 7-0 για το 20-22, 20-24 ο Μανωλιάδης, 24-24 οι Χαραλαμπόπουλος και Κονιδάρης, 24-25 με μια βολή ο Σεϊμένης, 27-25 με ένα καλάθι του Χαραλαμπόπουλου και μια βολή του Τσίτσου και 27-28 από τους Μανωλιάδη και Αλεξ Χαμντάν για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χαραλαμπόπουλος έβαλε καλάθι για το 29-28, 29-31 ο Σεϊμένης, 34-31 με 5-0 οι Δεδούσης και Κονιδάρης, 34-33 ο σάμι Χαμντάν, 36-33 ο Γιώργος Τυπάλδος με δύο ελεύθερες βολές, 36-36 με νέο τρίποντο από τον Σάμι Χαμντάν, 37-36 ο Δεδούσης, 37-40 ο Σιφναίος με 4 δικούς του πόντους, 39-40 ο Τσίτσος, 39-42 ο Σιφναίος ξανά, 41-42 ο Αχιλλέας Τυπάλδος και 0-5 σερί οι Καλλιτσάντσης και Μανωλιάδη για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με 41-47 υπέρ των Glory Road.

Στην τελευταία περίοδο ο Σεϊμένης ξεκίνησε με μια εύστοχη βολή για το 41-48, 43-48 ο Χαραλαμπόπουλος, 43-50 με απάντηση από τον Σεϊμένη, 49-50 με 6-0 σερί οι Χαραλαμπόπουλος και Κονιδάρης, 49-51 ο Σιφναίος με μια βολή, 50-51 ο Δεδούσης και στη συνέχεια ο Μανωλιάδης με 3/4 ελεύθερες βολές έγραψε το τελικό 50-54 του παιχνιδιού.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Μανωλιάδη, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Γιάννης Σεϊμένης, Σιφναίος και Σάμι Χαμντάν. Για τους Ξεφτιλάιζερς ξεχώρισαν οι Χαραλαμπόπουλος, Γιώργος Τυπάλδος, Κονιδάρης και Τσίτσος.