18.2%
69.2%
50.0%
17.4%

Σε ένα ματς όπου από την αρχή είχαν τον έλεγχο, οι Pigs επικράτησαν με αρκετή άνεση των Miami Heal με 47-69, κάνοντας έτσι την πέμπτη τους νίκη στη φετινή λίγκα. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Τσιτούρας με 16 πόντους, 23 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δριβάκος έβαλε καλάθι και άνοιξε το σκορ για τους Pigs, ο Ρίζος απάντησε και ισοφάρισε σε 2-2, 12-2 με 10-0 σερί οι Δριβάκος, Τσιτούρας καλά Δημήτρης Δημητριάδης, 12-7 με 0-5 οι Ζούμπος και Σερέτης και απάντηση με 8-0 σερί οι Δημήτρης Δημητριάδης ναι Βγενόπουλος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τους Pigs να είναι μπροστά με 20-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Heal με τους Σερέτη και Ζούμπο να βάζουν 5 πόντους μείωσαν σε 20-12, 23-12 οι Τσιτούρας και Δριβάκος, 23-17 με νέο 0-5 των Σερέτη και Ζούμπου, 25-17 ο Τσιτούρας, 25-20 ο Ζούμπος, 27-20 ο Βασίλης Δημητριάδης με δύο ελεύθερες βολές, 27-23 ο Σερέτης με γκολ φάουλ και 5-0 με 5 πόντους από τον Δριβάκο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους Pigs να είναι μπροστά με 32-23.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Λουκρέζης ευστόχησε σε ένα τρίποντο και μείωσε σε 32-26, ο Βασίλης Δημητριάδης με μια βολή έγραψε το 33-26, ο Σερέτης απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 33-27, 35-27 ο Τσιτούρας, 35-30 με τρίποντο ο Ρίζος, 37-30 ο Δημητριάδης, 37-32 ο Γκούτσης, 44-32 με 7-0 σερί οι Τσιτούρας και Βγενόπουλος, 44-35 ο Ζούμπος και νέο 7-0 από τους Σπάχο και Δημητριάδη για το τελικό 51-35 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δημητριάδης έβαλε καλάθι για το 53-35, οι Σερέτης και Γκούτσης μείωσαν σε 53-40, 58-40 με το ίδιο σερί οι Τσιτούρας και Βγενόπουλος, 58-42 ο Σερέτης, 61-42 με ένα καλάθι του Δημητριάδη και μια βολή του Βγενόπουλου, 61-45 με ακόμη τρεις πόντους από τον Σερέτη, 63-45 ο Βγενόπουλος, 63-47 ο Σερέτης ξανά και από ένα καλάθι οι Δριβάκος, Δημήτρης Δημητριάδης και Βγενόπουλος για το τελικό 69-47 του παιχνιδιού.

Για τους Pigs, πέρα από τον Τσιτούρα, σε μεγάλη βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Δριβάκος με 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ, Βασίλης Δημητριάδης με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και Βγενόπουλος με 17 πόντους 3 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Για τους Miami Heal ξεχώρισε με διαφορά η απόδοση του Σερέτη, ο οποίος είχε 19 πόντους 19 ριμπάουντ, ενώ καλός ήταν και ο Ζούμπος με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ.