17.6%
37.5%
27.0%
15.2%

Σα να μην πέρασε μία μέρα για την Partouzan, η οποία συνέχισε νικηφόρα και στο νέο έτος, επικρατώντας των Χωμάτων με 51-41. Οι νικητές ξεκίνησαν εντυπωσιακά και πήραν διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, φτάνοντας μέχρι το +18 (33-15) στην ανάπαυλα. Στην τρίτη περίοδο, τα Χώματα το πάλεψαν για την ανατροπή, αλλά η Partouzan διατήρησε τη διαφορά και πήρε τη νίκη, παρά την τελευταία προσπάθεια των αντιπάλων της να επιστρέψουν στη διεκδίκηση του αγώνα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη νίκη για την Partouzan, που ανέβηκε στο 8-3 και θα πάει με καλή ψυχολογία στο ντέρμπι με τους Reapers την επόμενη εβδομάδα. Αντιθέτως, τα Χώματα έπεσαν στο 3-8 και θα παλέψουν στις επόμενες αγωνιστικές να πάρουν κάποιες νίκες ψυχολογίας.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με την Partouzan να παίρνει διψήφια διαφορά. Τα Χώματα άνοιξαν το σκορ με τους Κοντομίχο, Δαμανάκη (0-4), οι Παυλόπουλος και Καρυοφίλλης ισοφάρισαν σε 4-4, ο Καπανιάρης με 2/2 βολές πέτυχε το 4-6, ακολούθησε εντυπωσιακό σερί 13-0 από τους Παυλόπουλο, Πανταζόπουλο, Καραδήμα και Ρηγανάκο για το 17-6 και ο Γκάτσης με τρίποντο στην εκπνοή του δεκαλέπτου μείωσε σε 17-9.

Στη δεύτερη περίοδο,  η Partouzan διατήρησε το προβάδισμα. Αρχικά, ο Πανταζόπουλος ευστόχησε για το 19-9, ο Μαργέτης με τρίποντο έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 19-12, ο Πανταζόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 20-12, με τον ίδιο τρόποο Κοντομίχος το 20-13, ακολούθησε σερί 8-0 από Καρυοφίλλη και Παυλόπουλο για το 28-13, ο Δαμανάκης μείωσε από κοντά σε 28-15 και ο Καραδήμας με πέντε προσωπικούς πόντους έγραψε το 33-15 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τα Χώματα να μειώνουν, αλλά η Partouzan διατήρησε τη διαφορά σε αυξημένα επίπεδα. Ο Ρηγανάκος με μια βολή έκανε το 34-15, σερί 0-7 από τους Δημητριάδη και Δαμανάκη για το 34-22, και απάντηση με 8-0 σερί της Partouzan με Καρυοφίλλη και Ρηγανάκο για το 42-22, με το οποίο έκλεισε η περίοδος.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τα Χώματα να προσπαθούν να μειώσουν, αλλά η Partouzan έδειξε χαρακτήρα και πήρε το ροζ φύλλο. Ο Κοντομίχος μείωσε σε 42-24, ο Πανταζόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 45-24, ακολούθησε σερί 0-11 των Χωμάτων με τους Δημητριάδη και Δαμανάκη για το 45-35, οι Παυλόπουλος και Καρυοφίλλης ξεκόλλησαν την ομάδα τους στο σκορ (49-35), οι Κάκκος, Δαμανάκης μείωσαν σε 49-39, ο Ρηγανάκος σκόραρε για το 51-39 και ο Δαμανάκης διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 51-41.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Σπύρος Παυλόπουλος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 8 πόντους, 13 πόντους, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Ρηγανάκος και Καρυοφίλλης. Από τα Χώματα, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Δαμανάκη και Δημητριάδη.