18.8%
61.5%
25.8%
14.3%

Οι Retirees πήραν μια δύσκολη νίκη απέναντι στους Nothing but net, που ήταν μπροστά στο σκορ  3ο δεκάλεπτο με 9 πόντους 23-32(5:01). Οι Retirees με τρομερό σερί 25-3 πήραν το προβάδισμα και ξέφυγαν στο σκορ στο 4οδεκάλεπτο 48-35(5:30)(έκλεισαν με 8-3 το 3ο δεκάλεπτο 31-35 και στο 4ο έτρεξαν σερί 17-0) . Mvp του αγώνα ο Κατιάκος με 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-5 για τους Nothing but net ,με σουτ από την γωνιά ο Ράπτης και με τρίποντο ο Καραμανής. Οι Retirees απάντησαν με σερί 8-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 8-5,αρχικά ο Τσαντζαλής με τρίποντο, ο Πλεξουσάκης με 1/2 βολές, ο Λουκόπουλος με σουτ από την γωνιά και ο Πλεξουσάκης με ντραιβ. Ο Δημητρίου με σουτ από την γωνιά το 8-7 και ο Σαρρής με 1/2 βολές το 9-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-11 με 4/4 βολές ο Αθανασίου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ράπτης με σουτ από την γωνιά, και ο Κοτσιώτας με γκολ φάουλ έγραψαν το 9-16 για τους Nothing but net. Ο Σαρρής από το ζωγραφιστό και ο Λάππας με γκολ φάουλ σκόραραν το 14-16 για τους Retirees. Ο Παπαδόπουλος με ντραιβ το 14-18 και ο Τσαντζαλής με τρίποντο και ο Λουκόπουλος με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 19-18. Ο Καραμανής με Hook το 19-20 και ο Πλεξουσάκης με σουτ από το High post το 21-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-22 με 2/2 βολές ο Ράπτης.Για τους Retirees Κατιάκος και Γιαμαίος με 0 πόντους στο ημίχρονο.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καραμανής με σουτ και ο Ράπτης με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 21-26 για τους Nothing but net. Ο Κατιάκος με σουτ το 23-26 για τους Retirees. Ξέφυγαν με 9 πόντους οι Nothing 23-32,αρχικά ο Ράπτης με σουτ από την γωνιά και ο Καραμανής με 4 πόντους του. Ο Πλεξουσάκης με λει-απ και 1/2 βολές και ο Λουκόπουλος με τρίποντο μείωσαν σε 29-32.Ο Κοτσιώτας με 1/2 βολές και ο Λαζαρέτος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγινε το 29-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-35 με 2/2 βολές ο Πλεξουσάκης .

Τελευταίο δεκάλεπτο οι Retirees με μόλις 31 πόντους στα 3 πρώτα δεκάλεπτα ( με Μ.Ο.69,2 πόντους στο πρωτάθλημα),ανέβασαν στροφές και με ηγέτες τον Κατιάκο και τον Γιαμαίο,έτρεξαν σερί 17-0 ξέφυγαν στο σκορ με 48-35(5:30) . Αρχικά ο Κατιάκος με γκολ φάουλ, ο Γιαμαίος με 2/2 βολές, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κατιάκος, ο Γιαμαίος με 2/3 βολές και καλάθι από το low post ,ο Κατιάκος με ντραιβ ,ο Γιαμαίος ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λάππας .Οι Nothing but net χρειάστηκαν 5:44 για να πετύχουν το πρώτο τους καλάθι ,ο Λαζαρέτος με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχε το 48-37.Ο Κατιάκος με σουτ και ο Λουκόπουλος με 1/1 βολή (τεχνική ποινή) το 51-37.Ο Κοτσιώτας με ντραιβ το 51-39 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αντωνόπουλος το 53-39. Ο Καραμανής με floater και ο Αθανασίου με σουτ έγραψαν το 53-43 και ο Πλεξουσάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 55-43. Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 55-46 και το τελικό 57-46 διαμόρφωσε ο Πλεξουσάκης με σουτ από την γωνιά.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πλεξουσάκης με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Γιαμαίος  με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καραμανής με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ράπτης με 10 πόντους και 6 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα