15.8%
47.1%
17.4%
19.2%

Οι Undertakers πήραν άνετα την δεύτερη τους νίκη για φέτος με 68-39 κόντρα στον ελλειπή Γ.Α.Σ.Τ.. MVP του αγώνα ήταν ο John James Χριστόπουλος με 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Undertakers πήραν τα ηνία δίνοντας εκείνοι τον ρυθμό που ήθελαν. Ο Κοσσένας έγραψε το πρώτο καλάθι του αγώνα, οι Χατζημωράκης, Jay και Τόλιας απάντησαν με 7-0 για το 7-2, 7-5 ο Κοσσένας ξανά, 13-5 οι Τόλιας και Χατζημωράκης, 13-8 με το δεύτερο ευστοχο τρίποντο του Κοσσένα, 17-8 οι Χατζημωράκης και Jay και 17-11 ξανά από τον Κοσσένα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έσφιξαν τις άμυνες τους, με τους Undertakers πάντως να καταφέρνουν να ανοίγουν τη διαφορά σε διψήφιο, παρόλο που ο ρυθμός τους είχε πέσει αρκετά. Ο Αδαμαντίδης μείωσε σε 17-13, 19-13 ο Σαββόγλου, 19-15 ο Λεμπέσης και 8-0 σερί ως το τέλος του ημιχρόνου οι Στερμάσι, Τόλιας και Μαρκάκης για το 27-15 με το οποίοι οι δύο ομάδες μπήκαν αποδυτήρια.

Στο τρίτο δεκάλεπτο με τον Jay να είναι on fire και είτε να σκοράρει είτε να μοιράζει, οι Undertakers άνοιξαν τη διαφορά τους κοντά στους 20 και έδειξαν ότι αν βρουν ρυθμό είναι επικίνδυνοι. Ο Μουζουράκης μείωσε σε 27-17, 29-17 ο Jay, 29-19 ο Μουζουράκης ξανά, 33-19 οι Χατζημωράκης και Jay, 33-22 ο Κοσσένας, 39-22 με 6-0 από τους Χατζημωράκη και Μαρκάκη, 39-25 ο Αναστασίνης, 43-25 οι Τόλιας και Χατζημωράκης, 43-27 ο Λεμπέσης, 45-27 ξανά από τον Χατζημωράκη, 45-28 ο Κοσσένας και 47-28 από τον Jay για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Boomerang των Undertakers συνέχισε ορεξάτο, με αποτέλεσμα η διαφορά να συνεχίζει να ανοίγει. Jay, Χατζημωράκης και Μπατζάκας έγραψαν το 56-28, 56-30 ο Μουζουράκης, 58-30 ο Χατζημωράκης, 58-33 ο Λεμπέσης, 60-33 ο Χατζημωράκης, 60-36 ο Μουζουράκης, 65-36 οι Μαρκάκης και Λουλούμαρης, 65-39 οι Αδαμαντίδης και Αναστασίνης και 68-39 με τρίποντο του Μπατζάκα για το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Undertakers, πέρα από τον Jay, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Χατζημωράκης και Μαρκάκης. Για τον ΓΑΣΤ ξεχώρισαν οι Κοσσένας και Μουζουράκης.