11.8%
45.5%
40.0%
30.4%

Οι Μ.Κ.Ο. πιάνοντας τρομερή απόδοση για ακόμη μια φορά στην φετινή χρονιά εγκλώβισαν τα Χώματα και κατάφεραν να πάρουν άνετα τη νίκη με 33-62 για να ανέβουν στο 3-1 στον βαθμολογικό πίνακα της Division 2. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Τσίνας με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Νούκας άνοιξε το σκορ στο ματς για τα Χώματα, οι Μ.Κ.Ο. απάντησαν με 0-15 σερί των Κιφοκέρη, Τσίνα, Σκολαρίκου, Βιδάλη και Σωτηρόπουλου για να περάσουν μπροστά με 2-15, με τα Χώματα να απαντούν με 8-0 σερί των Δημητριάδη και Καρακατσάνη για να μειώσουν στο τελικό 10-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σκολαρίκος έβαλε ένα σουτ από μέση απόσταση και έγραψε το 10-17, ο Δημητριάδης απάντησε και μείωσε σε 12-17, 12-25 με 0-8 σερί οι Κλωνάρης, Σωτηρόπουλος και Δασκάλου, 14-25 με δύο βολές του Καρακατσάνη, 14-27 από τον Τσίνα, 16-27 ο Κάκκος και από ένα καλάθι οι Δασκάλου και Βιδάλης για το τελικό 16-31 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σκολαρίκος έβαλε καλάθι για το 16-33, ο Καρακατσάνης μείωσε σε 18-33, για να ακολουθήσει ένα 0-14 σερί από τους Τσίνα, Βιδάλη και Κλωνάρη για το τελικό 18-47 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Καρακατσάνης μείωσε σε 20-47, 20-49 ο Τουρής, 22-49 από τον Δημητριάδη, 22-52 με τρίποντο του Σωτηρόπουλου, 24-52 ξανά ο Καρακατσάνης, 24-54 πάλι ο Τουρής, 27-54 με τρίποντο του Κάκκου, 27-56 ο Κλωνάρης με δύο βολές, 31-56 με ένα καλάθι του Δημητριάδη και ένα του Κάκκου, 31-59 ο Τσίνας, 33-59 ο Κάκκος και νέο τρίποντο του Τσίνα για το τελικό 33-62 του παιχνιδιού.

Για τους Μ.Κ.Ο., πέρα από τον Τσίνα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σωτηρόπουλος 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τα Χώματα ξεχώρισε ο Καρακατσάνης με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.