42.9%
33.3%
42.4%
30.8%

Οι ReTirees, αν και ηταν μόλις πέντε, έκαναν άνετη νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στους Nothing But Net με 70-90 έχοντας ένα μεγάλο προβάδισμα από την αρχή του αγώνα. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Γιώργος Σιφναίος με 33 πόντους, 3 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι οι δύο ομάδες θα πάνε το σκορ ψηλά, καθώς σκόραραν με αρκετή άνεση. Ο Σαρρής ξεκίνησε με ευστοχο σουτ από μέση απόσταση για το 0-2, 2-2 ο Λαζαρέτος, 2-4 ο Σιφναίος, 5-4 ο Ψαθάς, 5-7 ο Τσαντζαλής, 7-7 ο Λαζαρέτος ξανά, 7-9 ο Σιφναίος, 9-9 ο Καραγεωργάκης, 9-13 οι Στόλης και Σαρρής, 11-13 ο Ψαθάς, 11-16 ο Γιαμαίος, 13-16 ο Χάρης Δημητρίου, 13-18 ο Σιφναίος, 15-18 ο Αλεξ Δημητρίου 15-22 ο Σαρρής με ένα προσωπικό του 0-4 σερί, 17-22 ο Καραγεωργάκης και τρίποντο του Γιαμαίου για το τελικό 17-25 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ReTirees έσφιξαν τα λουριά στα μετοπισθεν, ενώ μπροστά συνέχισαν με την ίδια ευστοχία, με αποτέλεσμα να παίρνουν ένα άνετο προβάδισμα στο ημίχρονο. Σιφναίος και Γιαμαίος ανέβασαν σε 17-29, 21-29 οι Ασπιώτης και Δημητρίου, 21-38 με ένα 0-9 σερί οι Γιαμαίος, Τσαντζαλής και Σιφναίος, 24-38 οι Ασπιώτης και Λαζαρέτος, 24-41 ο Σιφναίος ξανά, 26-41 ο Ζαχαρόπουλος, 26-44 ο Γιαμαίος, 28-44 ο Ψαθάς και 28-47 με τρίποντο του Γιαμαίου στη λήξη της περιόδου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ReTirees συνέχισαν ακούραστοι, έπαιξαν το ίδιο καλά και πήγαν τη διαφορά πάνω από τους 20. Γιαμαίος και Τσαντζαλής έγραψαν το 28-50, 36-50 με ένα 8-0 σερί οι Ζαχαρόπουλος και Ψαθάς, 36-58 με ίδιο σερί από τους Σιφναίο, Σαρρή και Γιαμαίο, 39-58 ο Ψαθάς, 39-68 οι Σαρρής, Σιφναίος, Τσαντζαλής και Γιαμαίος και 42-68 από τον Κοτσίφη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Με το ματς να έχει ουσιαστικά κριθεί, στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες ήταν αρκετά χαλαρές σε άμυνα και επίθεση, δεν έπαψαν όμως να μοιράζουν θέαμα. Ο Ζαχαρόπουλος μείωσε σε 44-68, 44-71 ο Σιφναίος, 46-71 ξανά από τον σέντερ των Nothing But Net, 48-78 οι Σιφναίος και Γιαμαίος, 51-78 ο Κοτσίφης, 51-80 ο Σαρρής, 53-80 ο Ζαχαρόπουλος, 53-85 ο Γιαμαίος, 65-85 με ένα 12-0 οι Ζαχαρόπουλος, Καραγεωργάκης και Δημητρίου, 65-87 ο Τσαντζαλής, 67-87 ο Λαζαρέτος, 67-90 ο Σιφναίος και 70-90 από τον Ψαθά, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Σιφναίο, καταπληκτικό ήταν και οι υπόλοιποι τέσσερεις (Σαρρής, Γιαμαίος, Τσαντζαλής, Στόλης) που παρουσιάστηκαν στο γήπεδο. Για τους Nothing But Net ξεχώρισαν οι Ζαχαρόπουλος, Λαζαρέτος, Ψαθάς και Καραγεωργάκης.