9.1%
25.0%
39.5%
11.1%

Οι Undertakers, μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, επέστρεψαν στα ροζ φύλλα παίρνοντας τη νίκη εύκολα κόντρα στον ΓΑΣΤ με 69-49, πάρα τις σημαντικές ελλείψεις των Καρνέση, JJ και Ορφανού. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Βρεττός με 33 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά ζεστές στο παιχνίδι, σκόραραν με συνέπεια και χάριζαν όμορφο μπάσκετ. Βρεττός, Συριανός και Κοντίνος ξεκίνησαν το ματς με 6-0, 6-2 ο Αδαμαντίδης, 8-2 ο Βρεττός, 8-7 ο Αναστασίνης με ένα προσωπικό 0-5 σερί, 10-7 ο Βρεττός, 10-9 ο Οικονόμου, 12-9 ξανά ο Βρεττός, 12-11 από τον Οικονόμου, 14-11 ο Κοντίνος, 14-13 ο Σδράκας, 18-13 με ένα καλάθι του Κοντίνου και δύο βολές του Συριανού και 18-16 με τρίποντο του Σδράκα για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς.

Στην δεύτερη περίοδο οι Undertakers συνέχισαν σταθερά την απόδοση τους στην επίθεση, κάτι που δεν κατάφερε ο ΓΑΣΤ με αποτέλεσμα να αρχίζει να χάνει έδαφος. Σαμπάνης, Βρεττός και Συριανός έγραψαν το 26-16, 26-17 με βολή του Αδαμαντίδη, 31-17 με άλλο ένα μικρό σερί από τους Σαμπάνη και Βρεττό, 31-19 ο Σδράκας, 32-19 ο Βρεττός, 32-21 ο Οικονόμου, 34-21 ο Μαρκάκης με δύο βολές, 34-23 ο Οικονόμου ξανά, 36-23 ο Βρεττός και τρίποντο του Οικονόμου για το τελικό 36-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Undertakers μπήκαν πολύ δυνατά, άνοιξαν τη διαφορά στους 20 και στη συνέχεια παρά την κούραση και τις ελλείψεις κατάφεραν να διαχειριστουν σωστά τις ανάσες χάρη στον κόουτς Κρητικό και να κρατήσουν την διαφορά σε διψήφιο νούμερο. Κοντίνος, Βρεττός, Μαρκάκης και Συριανός έγραψαν το 46-26, 46-28 ο Αδαμαντίδης, 48-28 ο Βρεττός, 48-32 οι Αδαμαντίδης και Βουλάς, 50-32 ο Βρεττός, 50-39 οι Καμαριωτάκης και Οικονόμου και 51-39 με μια βολή του Βρεττού για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Undertakers έκαναν ξανά εκρηκτικό ξεκίνημα, ανέβασαν και πάλι τη διαφορά τους κοντά στους 20 και έφτασαν στην άνετη νίκη. Βρεττός και Σαμπάνης ανέβασαν στο 58-39, 58-41 ο Οικονόμου, 60-41 ο Σαμπάνης, 60-45 οι Οικονόμου και Καμαριωτάκης, 67-45 με 7-0 σερί οι Βρεττός και Συριανός, 67-49 οι Χαλδαίος και Αναστασίνης και άλλο ένα καλάθι από τον Βρεττό για το τελικό 69-49 του παιχνιδιού.

Για τους Undertakers, πέρα από τον Βρεττό, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κοντίνος, Συριανός και Σαμπάνης. Για τον ΓΑΣΤ ξεχώρισαν οι Οικονόμου, Αδαμαντίδης και Αναστασίνης.