21.1%
50.0%
28.9%
26.9%

Την νίκη κατάφεραν να πάρουν οι Phoenix Bums απέναντι στους Red-Dicolo με σκορ 45-52 σε ένα παιχνίδι στο οποίο βρίσκονταν πίσω στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο  μέχρι και  το τέταρτο , στο οποίο με ένα φανταστικό 1-15 επιμέρους σκόρ , πέρασαν μπροστά βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση και παίζοντας πολύ καλή άμυνα με αποτέλεσμα να πάρουν το ροζ φύλλο. MVP της αναμέτρησης ο Μοσκόφογλου Βασίλης με 13 πόντους 5 ριμπάουντ και πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Phoenix Bums ξεκίνησαν με ένα 0-7 σερί απο τους Πολίτη,Καπετανάκη και Φωτόπουλο, 2-7 απο τον Κρίκα Κ , 2-9 με δίποντο του Καπετανάκη με τον Σκαμαγκά να βάζει 6 πόντους για το 8-9, απάντηση με 0-7 σερί ξανά απο τους Πολίτη και Μοσκόφογλου για το 8-16 με τους Red -Dicolo να κάνουν ένα 6-0 σερί με την σειρά τους με τους Σκαμαγκά και Λαουρδέκη για το 14-16 του πρώτου δεκαλέπτου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με δίποντο του Σκαμαγκά και τρίποντο του Τσαπατάκη για να περάσουν μπροστά οι Red-Dicolo με 19-16, απάντηση με τρίποντο του Μοσκόφογλου και 3 βολές που κέρδισε σε επομένη φάση για το 19-22, 6-0 σερί απο τους Red-Dicolo με τους Σκαμαγκά και Θειακούλη για το 25-22, τρίποντη απάντηση του Κουζοβουνά και καλάθι φάουλ του Μοσκόφογλου για το 25-28, 7-0 σερί απο τους Λαουρδέκη, Τσαπατάκη και Κρίκα Κ για το 32-28,32-30 απο τον Καπετανάκη και 34-30 απο τον Σκαμαγκά για την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο υπήρξε επιθετική ξηρασία και απο τις δύο ομάδες με πολλά λάθη εκατέρωθεν. 36-30 απο τον Θειακούλη, τρίποντο για το 36-33 απο τον Πολίτη , δίποντο απο τον Τσαπατάκη και βολή του Λαουρδέκη για το 39-33, απάντηση με εύστοχο λει απ του Πολίτη για το 39-35, τρίποντο του Τσαπατάκη για το 42-39, απο μία εύστοχη βολή απο τους Κοβάτσο και Μάλλη για το 42-37 και δύο εύστοχες βολές του Τσαπατάκη για το 44-37 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Phoenix Bums έσφιξαν την άμυνα τους και σε συνδυασμό με κάποια λάθη των αντιπάλων τους αλλα και την αστοχία τους , οι Red Dicolo σκόραραν μόλις 1 πόντο σε όλο το δεκάλεπτο. Απο την άλλη, Μοσκόφογλου , Φωτόπουλος , Κοβάτσος και Μάλλης τράβηξαν το κουπί στην επίθεση πετυχαίνοντας συνολικά 15 πόντους σε όλο το δεκάλεπτο και δίνοντας την δεύτερη νίκη στο Summer League στην ομάδα τους με τελικό σκορ 45-52.

Εκτός του MVP Μοσκόφογλου σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκε και ο Φωτόπουλος πετυχαίνοντας 11 πόντους και μαζεύοντας 5 ριμπάουντ. Για τους ηττημένους Red-Dicolo ξεχώρισε ο Τσαπατάκης με 13 πόντους 5 ριμπάουντ και 14 στο σύστημα αξιολόγησης.